YouTube, reklam engelleyici kullananları “darlamaya” başladı: İşte yeni taktik
 1. Anasayfa
 2. Youtube

YouTube, reklam engelleyici kullananları “darlamaya” başladı: İşte yeni taktik

0

 

Google, YouTube’da reklam engelleyici kullanılmasını önlemek için sıkı önlemler alıyor. Şirket son olarak kullanıcıları YouTube oynatıcısını devre dışı bırakmakla tehdit etmeye başladı.


Google’ın YouTube’da reklam engellemeye karşı mücadelesi ivme kazanmaya devam ediyor. Şirket kullanıcıları ücret karşılığında YouTube Premium abonesi olmaya ya da en azından reklamları izlemeye ikna etmek için yeni bir yöntem denemeye başladı.
Bir Reddit kullanıcısı reklam engelleyici kullanarak üç video oynattıktan sonra YouTube oynatıcısının devre dışı bırakılacağına dair bir uyarı bildirimi aldığını söylüyor. Yayınlanan ekran görüntüsü şirketin bu kondudaki agresif tutumunu gözler önüne serdi.

Ya reklamlara izin ver, ya ücretli abone ol!

Bildirim ekranında izlemeye devam etmek için ilgili reklam engelleme uzantısının devre dışı bırakılması veya YouTube Premium aboneliği satın alması öneriliyor. Gönderiye gelen yorumlara bakılırsa Google bunu şimdilik küçük bir kitle üzerinde test etmeye başladı.

Söz konusu engellemenin ileriki bir tarihte tüm kullanıcılar için geçerli olması bekleniyor. Ancak şu an için bununla ilgili bir zaman çizelgesi mevcut değil. Google daha önce reklamların atlanmasına izin veren YouTube Vanced uygulaması için de yasal süreç başlatmıştı.

Kaynak: https://www.reddit.com/r/youtube/comments/14kmd07/youtube_cracking_down_on_if_youre_not_paying_them/ 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir