Mobil cihazlarda aylarca çalıştıktan sonra, Google Chrome’un RSS okuyucusu nihayet masaüstüne geliyor
 1. Anasayfa
 2. Google Chrome

Mobil cihazlarda aylarca çalıştıktan sonra, Google Chrome’un RSS okuyucusu nihayet masaüstüne geliyor

0

Chrome 106, hepimizin beklediği besleme paneline sahip olabilir (veya olmayabilir)


Feed okuyucularının, kolay okuma için en sevdiği yayınların her yerindeki makale başlıklarını toplamak için tek durak noktasıdır. Ekim ayında Google Chrome, Android ve kısa bir süre sonra iOS için Google Reader‘ın ölümünden yıllar sonra bir RSS beslemesi okuyucusu getirdi. Bir masaüstü istemcisi, ne yazık ki, buralara gelmesi için çok uzun bir yol aldı. Ama bu çizginin sonuna yaklaştığımıza dair bir umut var.

Chromebook’lar Hakkında ChromeOS 106 için geliştirici kanalında masaüstü istemcisinin feed okuyucusuyla ilgili bazı kodlar ve erken kullanıcı arayüzleri ortaya çıktı. Şu anda, kullanıcıların sağ tıklama menüsünü açıp yeni “Siteyi takip et” seçeneğini seçerek bir siteyi takip edebilecekleri görülüyor. Muhtemelen kullanıcının takip ettiği sitelerden içerik gösteren bir pencere paneli görünecektir, ancak şu anda arayüz çalışmıyor.
Chrome’un mobil cihazdaki feed okuyucusu, Siteyi takip et düğmesini ⋮ menüsüne ve feed içeriğini Yeni Sekme sayfasına yerleştirir.

Site, lansman zaman çizelgesi hakkında daha fazla ayrıntı için Twitter’da bir Chrome mühendisi olan Adrienne Porter Felt ile iletişime geçti. Belirtemedi, ancak masaüstü sürümü hazır olmadan önce mobil besleme okuyucusunda daha fazla iyileştirme göreceğimizi öne sürdü. Bu, Chrome 106’nın hedeflenmesi gereken gerçekçi bir hedef gibi hissettiğini söyledi.

Başka bir çerez: Porter Felt ayrıca, Chrome’un web besleme okuyucusunun RSS beslemesi kullanmayan sitelerden de corpus içeriği aldığını belirtti. Yine de, site haritaları bugünlerde büyük web sitelerinde hala bir şey mi? Hmm.

 
Kaynak: https://www.androidpolice.com/googles-feed-reader-desktop-first-signs/ 

 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir