Microsoft’tan Paint’e yıllar sonra sürpriz güncelleme!
 1. Anasayfa
 2. Genel

Microsoft’tan Paint’e yıllar sonra sürpriz güncelleme!

0

Paint, Windows 11 ile birlikte karanlık mod desteği alıyor. İkonik fotoğraf düzenleme uygulaması, ayrıca yeni özellikler kazanıyor.

Microsoft, ikonik Paint uygulamasına uzun süre sonra önemli bir güncelleme getiriyor. Windows 11 için sunulacak yeni paketle birlikte Paint dark mode (karanlık mod) desteği alacak. Bu, basit fotoğraf düzenleme işleri için uygulamayı daha kullanışlı hale getirecek.

Paint, Windows 11’de karanlık mod alıyor

Microsoft, Windows 11’in Dev ve Canary sürümündeki test kullanıcıları için bir dizi yeni özelliğini açıkladı. Yayınlanan güncelleme dahilinde, Paint 11.2304.17.0 sürümü de karanlık moda kavuştu. Paint artık kullanıcıların sistem teması tercihlerine uyum sağlayarak aydınlık/karanlık modda kullanılabiliyor.

Karanlık modun yanı sıra, fotoğraf düzenleme uygulamasının yakınlaştırma modu da değişiyor. Klasik ayarlar mevcut olsa da, kullanıcılar artık yeni bir kaydırıcıyla yakınlaştırma/uzaklaştırmayı elle kontrol edebilecek. Ayrıca yakınlaştırma seviyelerini ekran boyutuna uyacak şekilde optimize eden “ekrana sığdır” desteği eklendi.

Microsoft, Paint uygulamasının düğmelerini de güncelledi. Yeni kutucuklar, Windows 11’in stiline ayak uyduracak. Microsoft, bu güncelleme dahilinde üretkenliği ve kullanılabilirliği geliştirmeye odaklandığını ifade etti.

Yeni karanlık mod ve diğer geliştirmeler, şu anda Dev ve Canary kanallarındaki Windows Insider üyelerine sunuldu. Ancak bu özelliklerin tüm Windows 11 kullanıcılarına yakın zamanda açılacağını da belirtmek gerekiyor.

Windows 11'de reklama boğulacaksınız! İşte yeni yeri

Buna ek olarak Microsoft, bir süre önce Windows 11’e RAR desteği ekledi. RAR uzantısı, nihayet Windows 11’de yerleşik destek alıyor. Yani artık WinRAR gibi araçlar indirmenize gerek kalmayacak.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir