10+ Müthiş Vivaldi Tarayıcı Özellikleri Seveceksiniz
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

10+ Müthiş Vivaldi Tarayıcı Özellikleri Seveceksiniz

0

Vivaldi, benzersiz hızlı, esnek ve işlevsel bir tarayıcı Chromium projesinin en üstünde, Opera ve Google Chrome tarayıcılarını tek bir tarayıcıda bir araya getiren. Vivaldi, hem düzenli hem de ileri düzey kullanıcılar için faydalı olan yenilikçi özellikler sunar.

Daha hızlı gezinme, daha akıllı tarama, kapsamlı sekme yönetimi, akıllı yer imi ve kısayollar, ve bir göz atmaya daha görsel yaklaşım

 

Vivaldi Mac 10.9+, Windows 7+ ve Linux için kullanılabilir.

Bu yazıda size göstermek istiyorum 12 Vivaldi özellikleri Bu, onu diğer büyük tarayıcılardan ayıran.

1. Hızlı Komutlar: Hızlı ve Hassas Kontrol

Vivadi’nin Hızlı Komutları size izin verir hemen hemen her şeyi ara yer imlerinden ve tarama geçmişinden yapılandırma ayarlarına ve aynı yerden sekmeleri açın. Sayfanın üstündeki iletişim kutusunu açan F2 tuşuyla etkinleştirilebilir..

İhtiyacınız olanı bulmak için arama sorgunuzu yazın. Arama komutunun yanında çeşitli komutlar / görevler için klavye kısayolları da görüntülenir.

2. Hızlı Arama: Daha Akıllı Tarama İçin Görsel Yer İmleri

Hızlı Arama, Opera’da bulunan bir özelliğe benzer, ancak Vivaldi’de, favori sitelerinize görsel yer imleriyle erişmenize yardımcı olmak için ayarlanmıştır. Yapabilirsin hızlı arama klasörleri veya grupları oluşturma ve adlandırma dayalı site kategorileri ya da senin ilgi.

Örneğin, en sevdiğiniz haber tabanlı web sitelerinizi adlandırılmış tek bir klasörde gruplandırabilirsiniz. Haber, ve benzer bir şey yapmak Sosyal ağlar ve diğerleri.

3. Hızlı İleri ve Geri Sar: Hızlı Gezinme

Vivaldi, ‘Hızlı İleri‘ ve “Geri” düğmelerini tanıtıyor. sayfalar arasında daha hızlı gezinme. ‘Geri’ ve ‘İleri’ bir seferde bir sayfa alırken, “Geri” ve “Hızlı İleri”, büyük adımlarla gezinmenizi sağlar. Fast Forward size yardımcı olur gezinmek -e web sayfasının bir sonraki sayfası sen varsın Geri sarma seni ilk sayfaya geri götürür belirli bir web sitesinde veya etki alanında ziyaret ettiniz.

4. Notlar: Düşüncelerinizi Koruyun

Vivaldi’deki notlar, size fikirlerinizi kaydetmek için notlar alın veya düşünceler. Bu notlar içerebilir metin içeriği, web sayfalarının ekran görüntüleri, ekli dosyalar ve hatta belirli bir web sitesine bağlantı.

Vivaldi Notes ile artık üçüncü taraf bir not alma uygulaması gerektirmez. Not oluşturmanın en kolay yöntemi, bir web sayfasındaki herhangi bir içeriği seçerek, açılır menüyü görüntülemek için sağ tıklayıp Seçimi Yeni Not Olarak Ekle.

Not oluşturmanın başka bir yöntemi de tıklamaktır. notlar Yan paneldeki simge ve tıkla + buton. Tüm kaydedilmiş notlara yan panelden erişilebilir. Yalnızca Edge tarayıcısı benzer notlar araç.

5. Web Panelleri: Eşzamanlı Web Sayfaları Yan Yana

Vivaldi’deki Web Panelleri kullanıcıların her iki taraftaki bir panelde bir web sayfasını sabitleme Ana pencerenin Ana tarayıcı penceresi gibi çalışır ve bu alanda gelişmekte olan bir haberi takip edebilir, sosyal medyanızı kontrol edebilir ve insanlarla sohbet edebilirsiniz..

Bir web panelinde bir web sitesi başlatmak için:

 • Bir web sayfasına sağ tıklayın ve Web Paneline Sayfa Ekleyin, veya
 • Tıkla + işaret soldaki panelde ve web sitesinin URL’sini girin.

Bunu yaparken, web sayfası panelde görüntülenir. İsteğinize göre boyutu ayarlanabilir. Bu örnekte, web paneline, kullanıcının gezinme devam ederken tweetleri zaman çizelgesinde görüntülemesini sağlayan bir Twitter sayfası eklenmiştir..

6. Oturumlar: Oturumları El İle Yönetme

Vivaldi, kullanıcıların ileride açılmış olarak adlandırılabilecek bir dizi sekmeyi Oturum olarak kaydetmelerini sağlar. Bir oturumu kaydetmek için mesaja gitmeniz gerekir. Dosya> Açık Sekmeleri Oturum Olarak Kaydet.

Ayrıca oturumu adlandır böylece birden çok oturumu kolayca hatırlayabilir ve düzenleyebilirsiniz. Kayıtlı bir oturumu açmak için Dosya> Kayıtlı Oturumu Aç… ve iletişim kutusundan oturumun adını seçin.

Chrome ve Firefox’ta kullanıcılar tarayıcıdan çıktıktan sonra oturumları otomatik olarak kaydedebilse de, yalnızca tarayıcının kapatıldığı noktada bulunanları yeniden açar.

7. Görsel Sekmeler: Önizleme Sekmesi İçeriği

Vivaldi’nin Görsel Sekmeleri size bir bakış atıyor açık sekmelerden sekmenin üzerine geldiğinizde. Küçük bir pencereli önizleme görünecek ve size her sekmenin içeriğinden gizlice bir göz atacak.

Bu, çok fazla sayıda sekme açıldığında çok faydalı olacaktır. Tek bir sekmeyi önizlemek için, bir bakışa sahip olmak için herhangi bir sekmenin üzerine gelin.

Ayrıca, açılan tüm sekmelere doğrudan göz atmadan doğrudan önizleme yapabilirsiniz. Sekmeler ve adres çubuğu arasındaki satıra tıklayın, ardından her sekmenin mini pencerelerini görmek için aşağı doğru sürükleyin. Açılan tüm sekmelerin önizlemesini göreceksiniz.

Görsel Sekmeler özelliğini etkinleştirmek için, Vivaldi’de zaten etkin değilse, Ayarlar, seçmek Sekmeler sol panelde ve altında Sekme ekranı, Kontrol Popup Küçük Resimlerini Göster ve Sekme Küçük Resimlerini Göster.

8. Sekme Yığınları: Oturumunuzu Kısıtlayın

Sekme çubuğunda daha az sekme görmeyi tercih eden bir kullanıcıysanız, Vivali açmak istediğiniz sekmeleri istiflemenize de izin verir. Sekme Yığınları adı verilen özellik, Windows Görev Çubuğunun ‘birleştirme düğmeleri’ özelliği gibi çalışır. Sekmeleri yığınlamak için bir sekmeyi diğerinin üzerine sürükleyin. Diğer sekmede üstte küçük bir bölme çizgisi varsa, bu sekmelerin şimdi istiflendiği anlamına gelir.

Yığındaki sekmelere erişmek için farenizi yığılmış sekmelerin üzerine getirin; tüm yığılmış sekmelerin küçük resim önizlemelerini görüntüler. İhtiyacınız olan sekmeyi tıklayın.

9. Sekme Döşeme: Uygun Sekme Görüntüleme

Vivaldi’de Tab Döşeme size iki veya daha fazla sayfayı aynı anda görüntüle. Rahatça yapabilirsiniz seçili yığılmış sekmeleri veya tek sekmeleri yan yana gösterme veya bir ızgara düzeninde. Seçilen web sayfaları varsayılan olarak yan yana görüntülenir..

Vivaldi penceresinin durum çubuğunda yakınlaştırma göstergesinin yanında bir ‘Sayfa döşeme’ düğmesi var. Bu düğme döşeme desenlerini seçmek ve değiştirmek için kullanılabilir. Bir sekme yığını ile döşenebilir sağ tıklayarak sekme yığında ve seçme Döşeme Sekmesi Yığını bağlam menüsünden.

10. Çöp Kutusu: Sayfaları Hızla Geri Yükle

Vivaldi’de Çöp Kovaları bir sekme yönetimi özelliği Bu, kapalı sekmeleri geri yüklemenize veya pop-up’ları hızlıca engellemenize yardımcı olur. Yanlışlıkla istemediğiniz sekmeleri mi kapattınız? Sadece tıklayın Çöp Kutusu sekme çubuğundaki simgesini seçin ve yeniden açmak için içerik menüsünden kapalı sekmeyi seçin..

Diğer büyük tarayıcılarda bulunanlara göre daha hızlı bir seçenektir. Kapalı sekmeleri yeniden açmak için Ctrl + ÜstKrkt + T tuşlarına basabilirsiniz, ancak kapatıldıkları sıraya göre yeniden açılırlar..

11. Takma ad imleri: Daha hızlı imleri erişimi

Vivaldi’de her biri yer imi bir takma ad atanabilir daha hızlı erişim için. Bu takma ad, ilgili web sayfasını hızlı bir şekilde yüklemek için doğrudan adres çubuğuna yazılabilir. Her şeyi yazmak yerine Facebook için fb yazmak gibi bir şey, ancak yer işareti eklemek istediğiniz diğer tüm web sitelerine uygulanabilir..

12. Adaptive Interface: Kullanıcı Arabirimi Öğelerini Yapılandırma

Vivaldi tarayıcısı Arayüz uyarlanabilir ve özelleştirilebilir ihtiyaçlarınız veya seçiminiz başına. Arayüzünü değiştirerek değiştirebilirsiniz.

 • Sekme çubuğunun konumu (üst, sol taraf, sağ taraf veya alt) Ayarlar> Sekmeler
 • Panelin konumu (sol veya sağ taraf) Ayarlar> Panel
 • Adres çubuğunun konumu (üst veya alt) Ayarlar> Adres Çubuğu
 • Yer imlerinin konumu (üst veya alt) Ayarlar> Yer imleri

Vivaldi’nin diğer bir ilginç özelliği, renk şemasının o anda taradığınız web sitesine uyarlanabilmesidir..

Örneğin, Facebook’a göz atıyorsanız, Vivaldi’nin sekmesi ve kontrolleri maviye dönecektir..

 

Kaynak:https://tr.phhsnews.com/articles/internet/10-awesome-vivaldi-browser-features-youll-love.html.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir