YouTube Music, yıllardır beklenen özelliğe nihayet kavuştu!
 1. Anasayfa
 2. Youtube

YouTube Music, yıllardır beklenen özelliğe nihayet kavuştu!

0
 

YouTube Music, rakiplerinde yıllardır var olan Canlı Şarkı Sözleri özelliğine nihayet kavuştu. İşte ayrıntılar…

Dijital müzik servisi YouTube Music, Google’ın yan kuruluşu YouTube tarafından 2015 yılında kullanıma sunuldu. O zamandan bu yana sürekli geliştirilen uygulama, bugün uzun zamandır beklenen Canlı Şarkı Sözleri özelliğine nihayet kavuştu.

YouTube Music’e Canlı Şarkı Sözleri özelliği geldi!

YouTube Music, rakipleri Spotify ve Apple Music’e karşı oldukça geride kaldı. Örneğin Canlı Şarkı Şözleri özelliği, rakip uygulamalarda zaten yıllardır vardı. Özellikleri yetersiz olan YouTube Music, kullanıcı sayısı bakımından da geri kalıyordu.

Soldaki: Şarkı sözleri; Sağdaki: Canlı şarkı sözleri

Google, YouTube Music servisinin eksiklerini geç de olsa kapatmaya başladı. Şirket, bugün hem Android hem de iOS kullanıcıları için Canlı Şarkı Sözleri özelliğini kullanımı sundu. Peki halihazırda uygulamada yer alan “Şarkı Sözleri” ile bugün gelen “Canlı Şarkı Sözleri” özellikleri arasındaki fark ne?

Şarkı sözleri, dinlediğiniz şarkının sözlerini durağan bir şekilde gösteriyor. Yani senkronize olarak takip edemiyorsunuz. Yeni Canlı Şarkı Sözleri özelliği sayesinde ise bunu yapabiliyorsunuz. Şarkıyı dinlerken, ekran sürekli aşağıya kayıyor ve söylenen söz vurgulanarak gösteriliyor. Yani canlı olarak takip edebiliyorsunuz.

YouTube Music’in Canlı Şarkı Sözleri özelliği şu anda yalnızca bazı Android ve iOS kullanıcıları için yayımlandı. Yakın zamanda ise herkesin kullanımına sunulması bekleniyor.

 

Özelliğin size de gelip gelmediğini kontrol etmek isterseniz, öncelikle bir şarkı açın ve ekranın aşağısındaki bilgi panelini yukarı doğru sürükleyin. Ardından Şarkı Sözleri (Lyrics) sekmesine geçiş yapın. Buradan sözleri canlı olarak takip edebilirsiniz. Canlı Şarkı Sözleri özelliğinin şu anda yalnızca sözleri girilen şarkılarda çalıştığını belirtelim.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? YouTube Music’in yeni özelliğini nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir