Microsoft, Windows ve bazı uygulamaları için Autopatch dönemini başlatıyor
  1. Ana Sayfa
  2. Windows

Microsoft, Windows ve bazı uygulamaları için Autopatch dönemini başlatıyor

0

Microsoft, başta Windows 10 – 11 olmak üzere, bazı uygulamaları için Autopatch dönemini resmi olarak başlatıyor.

Microsoft Autopatch‘in resmi yayımı ile beraber Windows 11 güvenliğinizi yönetmek yakında çok daha kolay hale geliyor. İlk olarak Nisan 2022’de duyurulan Windows 10 ve 11, Microsoft Edge ve Office dahil Microsoft 365 yazılımları için güncellemeleri otomatikleştirmeyi amaçlayan hizmetin Windows Enterprise E3 ve E5 lisansları genel kullanıma sunuldu.

Bu araç, önemli güncellemeleri otomatik olarak dağıtmak ve hatta Microsoft’ın söylediğine göre “mümkün olduğunda” değişiklikleri geri almak için Windows Update for Business’ı kullanıyor.

Şirketin Edge tarayıcısı ve Teams video konferans platformunda yapılan güncellemeler, daha az yapılandırılmış bir yayın modelini takip edecek ve Autopatch aracılığıyla yönetilmeyecek. Yani bu güncellemelerde geri alma olmayacak, ancak sorunlar Autopatch portalından bildirilebilecek.

Autopatch’i kullanabilmek için bazı ön koşullar bulunuyor. Bunlar:

  • Windows Enterprise E3 lisansı veya üzeri,
  • Windows 10 ve 11 Enterprise sürümleri ve Windows 365 Bulut Bilgisayarları dahil sanal makineler,
  • Intune ile veya Configuration Manager ortak yönetimi aracılığıyla yönetim
  • Azure Active Directory veya Hybrid Azure Active Directory Join tarafından yönetilen hesaplar.

Kullanıcıların Microsoft Autopatch’i etkinleştirmek için Microsoft Endpoint Manager yönetim merkezinin Kullanıcı Yönetimi bölümüne gitmeleri ve kaydolmaları gerekiyor.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap