Google Chrome sekmeleri için yeni özellik! Yapay zeka sürprizi
 1. Anasayfa
 2. Yapay zeka

Google Chrome sekmeleri için yeni özellik! Yapay zeka sürprizi

0

Chrome yapay zeka destekli sekmeleri organize etme özelliği için yola çıktı. Buna göre yeni sekmeleri düzenleme aracı için denemeler başladı.

Onlarca tarayıcı sekmesi açanlar için Google Chrome yeni bir güncelleme peşinde. Aslında Chrome hali hazırda böyle bir özelliğe sahip. Yine bu konuda yardımcı olacak bir çok tarayıcı eklentisi de mevcut. Buna karşın Google Chrome için yapay zekalı bir tarayıcı sekme düzenleyici gelme ihtimali var.Google

Chrome, tarayıcı sekmeleri organize etme özelliği için yapay zeka mı kullanacak?

Tarayıcı sekmeleri düzenleme, belki de son zamanların en büyük ihtiyacı. Özellikle internette gezinirken birden farklı sekmeye ihtiyacı olanlar için düzenleme yapan eklentiler olmazsa olmaz. Bu anlamda Chrome tarayıcı düzenleme eklentileri aslında oldukça işe yarıyor. Yine Chrome kendi sekme düzenleme aracı da oldukça işe yarayan özelliklere sahip.

Buna karşın Google, Chrome için yeni bir tarayıcı sekmeleri organize etme özelliği hazırlığında. X’te bir sızıntı paylaşan kullanıcı, yeni özelliğin denendiğini kısa bir video ile gösterdi.


Chrome tarayıcı sekmeleri düzenleme, tarayıcı sekmeleri organize etme özelliği, tarayıcı sekmeleri organiz etme yapay zeka

Videoda sekmenin üzerine sağ tıklayan kullanıcı, sekmeyi organize et şeklinde bir seçenek görüyor. Bu seçeneğin yanında ise yeni ibaresi dikkat çekiyor. Bu seçeneğe bastığında küçük bir animasyon dönüyor ve sonrasında ise işlem başarısız oldu mesajı çıkıyor.

Şu an için Google otomatik tarayıcı sekmeleri organize etme imkanı sunmak için deneme yapıyor. Deneme yaptığı için de bu özelliğin çalışmama ihtimali var. İlginç olan ise bu animasyonun Google Bard destekli aramalarda karşımıza çıkan animasyonla aynı olması.

Bildiğiniz gibi hali hazırda Chrome üzerinde tarayıcı sekmelerini organize etmeniz mümkün. Aynı kullanıcının daha önce yaptığı paylaşımda yeni özelliğin manuel yapıldığı da görülüyor. Bu anlamda Chrome’un bu sekme organize etmeyi manuel olarak yapma imkanı da sunma ihtimali var.

Chrome sekmeleri organize etme özelliği ise nasıl bir yapay zeka desteği ile gelecek, belli değil. Tabii ki şu an için özelliğin yapay zeka ile çalıştığına dair bir kanıt yok. Ancak tahminler yapay zekanın benzer özellikte sekmeleri bir araya getireceği yönünde. Örneğin aynı siteden açtığınız beş ayrı sekme, bu yapay zeka desteği ile bir grup haline gelebilir.

Sizce bu yeni tarayıcı sekmelerini otomatik organize etme özelliği işimize yarar mı? Yorumlarınızı bekliyoruz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir