Microsoft Edge’e Yeni Performans Aracı Geliyor: Performans Algılayıcı
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Microsoft Edge’e Yeni Performans Aracı Geliyor: Performans Algılayıcı

0

Microsoft, tarayıcısı Edge’e Performans Algılayıcı ismini verdiği yeni bir araç ekliyor. Bu araç, hem Edge’in, hem de Windows’lu bilgisayarınızın daha verimli çalışmasını sağlamayı amaçlıyor.

 

Microsoft Edge, çok yakında bilgisayarınızın yavaşlamasına sebep olan sorunları tespit etmenize yardımcı olacak yeni bir araçla gelebilir. Yeni Performans Algılayıcı (Performance Detector) özelliği, tarayıcı kullanıcılarının birden çok pencere veya sekme çalıştırma gibi yaygın sorunlardan kaynaklanan performans sorunlarını ayıklamasına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Bu etkinlikler, cihazınızın daha yavaş çalışmasına ve pil ömrünü ve kullanıcı deneyimini etkilemesine neden olabilir, ancak Microsoft, yeni aracının bu tür endişelere son verebileceğini söylüyor. Performans Algılayıcı, gereksiz sekmelerden veya bant genişliğini tüketen uzantıların kullanımından kaynaklanan sorunları düzeltebilecek.

Araç, Edge’in nasıl çalıştığını takip edebilecek ve herhangi bir sorun tespit ederse, eylemler veya düzeltmeler önerecek. Bu öneriler muhtemelen açılır uyarılar veya bildirimler aracılığıyla olacaktır, ancak Microsoft henüz detayları açıklamış değil.

Bu özellik şu anda Microsoft Edge Canary test kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor. Henüz somut bir bilgi verilmemiş olsa da, yakın zaman içerisinde genel kullanıma sunulacağı tahmin edilebilir.

Araç, tarayıcının kullandığı güç ve sistem kaynaklarını en aza indirerek kullanıcıların pil ömrünü uzatmaya yardımcı olan mevcut Microsoft Edge verimlilik moduyla birlikte çalışacak.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir