Microsoft Edge, bölünmüş ekran özelliği kazandı ancak gizli
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Microsoft Edge, bölünmüş ekran özelliği kazandı ancak gizli

0

Microsoft Edge, iki web sayfasını tek sekmede çalıştırmaya izin veren gizli bölünmüş ekran özelliğini kazandı. Edge’in yeni bölünmüş pencere özelliği nasıl kullanılır?

Microsoft, Edge web tarayıcısına iki web sayfasını tek bir sekme altında çalıştırma yeteneği kazandıran yeni özelliğini tüm Windows ve Mac kullanıcılarına açtı. Bölünmüş ekran özelliğiyle iki web sayfasını yan yana çalıştırmak artık mümkün ancak bu özelliği kullanmak için son sürümü indirmek veya güncellemek yeterli olmuyor.

Microsoft Edge bölünmüş ekran özelliği nasıl kullanılır?

Edge içinde web sayfalarını yan yana getirmek için adres satırının yanındaki ayraç simgesine tıklamak yeterli oluyor. Yan yana iki sayfa tek bir sekmede görüntülenirken ortada Edge kenar çubuğu çıkmıyor ve işletim sisteminin bölünmüş ekran özelliği gibi istenilen boyutta ayarlanabiliyor. Edge’in yeni özelliğini kullanmak için ayarlardan bölünmüş ekranı etkinleştirmek gerekiyor.Adres çubuğuna “edge://flags/#edge-split-screen” yazın.
Microsoft Edge Split Screen yanındaki açılır menüye tıklayın ve “Enabled” olarak ayarlayın.
Tarayıcıyı yeniden başlatın.
Adres çubuğunda yeni bir bölme düğmesi göreceksiniz.

Kaynak:https://www.windowscentral.com/software-apps/microsoft-edge-gains-hidden-split-screen-feature-for-running-two-webpages-under-one-tab 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap