Google klavye uygulamasını güncelledi
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Google klavye uygulamasını güncelledi

0

Google klavye uygulamasını yeniledi. Klavyeye bazı özellikler geldi.

Google klavye olan Gboard’u yenilemeye başladı. Düğmeleri özelleştirmek için kullanılan güncelleme, klavyenin sağ üst köşesindeki üç noktalı hızlı erişim menüsü simgesinin yerini alıyor.

Artık aynı işlemi gerçekleştirmek için klavyenin sol üst köşesinde dört kareli bir simge bulunuyor.

Gboard’un yeni hızlı erişim menüsü, daha önce var olmayan seçenekler olan emoji ve dil seçim düğmelerinin varlığını getiriyor. Ardından, kullanıcı simgeleri sürüklemek için dokunabilir, yeniden düzenleyebilir ve klavyeyi açarken hangilerinin görüntüleneceğini seçebilir.

Bu yenilik, araç çubuğuna altı adede kadar kısayol ekleyebilen veya onu “daha yalın” hale getirebilen kullanıcılara daha fazla özgürlük sağlıyor.

Gboard beta güncellemesi (12.6.06.491625702) sınırlı erişimli bir sunucuda mevcut. Yeni Android klavyesini test etmek isteyenlerin Play Store’daki Gboard beta kanalına erişmeleri ve katılım talebinde bulunmaları gerekiyor.

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap