Meta’nın Twitter Rakibi Yeni Uygulamasının Logosu Ortaya Çıktı: İşte Sahip Olacağı Bazı Özellikler
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

Meta’nın Twitter Rakibi Yeni Uygulamasının Logosu Ortaya Çıktı: İşte Sahip Olacağı Bazı Özellikler

0

Meta’nın Twitter’a rakip olarak çıkaracağı metin odaklı yeni uygulamasından yeni detaylar geldi. Gelen bilgiler, merkeziyetsiz olacak platformda nelerle karşılaşacağımıza bir bakış atmamızı sağlıyor.

Geçtiğimiz aylarda, Instagram, Facebook ve WhatsApp gibi dev platformların arkasındaki şirket Meta’nın, Twitter benzeri metin odaklı merkeziyetsiz bir platform çıkaracağı ortaya çıkmıştı. Sonrasında bu platform hakkında birçok bilgi gelmişti.

Bunlarda platformun “Barcelona” olarak adlandırıldığı, Instagram yoluyla giriş yapılacak ayrı bir uygulama olduğu belirtilmişti. Ayrıca yaz aylarında tanıtılabileceği de birkaç gün önce görülmüştü. Heyecanlı bekleyiş sürerken bugün uygulama hakkında yeni bilgiler geldi.

Uygulamanın logosu Twitter ve Instagram karışımı olacak!

Mobil uygulamalar hakkındaki paylaşımlarıyla tanınan Matt Navarra sosyal medyada paylaştığı bir görüntüde, Meta’nın Twitter’a rakip olarak çıkartacağı uygulamanın logosunu paylaştı. Logonun, Twitter’ın rengi olan maviden esinlenildiği görülüyor. 

Meta’nın yeni uygulaması böyle gözükecek, Twitter benzeri birçok özelliğe sahip olacak

Matt Navarra, Lia Haberman isimli bir kullanıcının paylaşımlarını alıntılayarak yeni platforma ilk bakışı atmamızı sağladı. Paylaşılan görüntüde, henüz resmi ismi belli olmayan platformun hem Twitter’ı hem de Instagram’ı andıran bir akışa sahip olabileceği görülüyor.

Platformun, merkeziyetsiz olan mikroblog uygulaması Mastadon gibi uygulamalara rakip olabileceği ifade ediliyor. Yani diğer uygulamalardaki kullanıcılar, Instagram tabanlı olacak yeni uygulamada profilleri ve içerikleri keşfedebilecek, takip edebilecek ve etkileşim kurabilecek.

Ana sayfada hem takip edilen kişilerin gönderileri hem de önerilen içerikler yer alacak. Ayrıca, 500 karaktere kadar metin içeren gönderiler paylaşılabilecek. Bu, Instagram gönderilerindeki 2,200’lük sınırdan daha az. Metin dışında video ve görsel paylaşılabileceğini de ekleyelim.

Son olarak uygulama, güvenlik özelliklerine de yer verecek. Instagram’da engellediğiniz hesaplar veya kelimeler bu platformda da engelli olacak. Haberman, uygulamanın Haziran ayında çıkabileceğini söylüyor.

Meta, yeni uygulamaya ilk olarak ünlüleri getirmek istiyor

Matt Navarra’nın daha önce paylaştığı bilgilerde, mavi tik gibi özelliklerin Instagram’dan yeni uygulamaya aktarılacağı belirtilmişti. Öte yandan Instagram takipçilerinizin bu platforma katıldığınızda bildirim alacağı da söyleniyordu. Şirketin, uygulamayı herkes için çıkarmadan önce oyuncular, yapımcılar, yazarlar, sporcular, komedyenler gibi yüksek profilli kullanıcıları hedeflediği da gelen bilgiler arasındaydı.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir