Android altında Google Chrome, kullananlar, artık gizli sekmeleri parmak izi ile koruyabilecek
 1. Anasayfa
 2. Android

Android altında Google Chrome, kullananlar, artık gizli sekmeleri parmak izi ile koruyabilecek

0

Android üzerinde Google Chrome kullanıyorsanız, açtığınız gizli sekmeleri meraklı gözlerden korumak için artık çok iyi bir yolunuz var.

Android üzerinde Google Chrome kullanıyorsanız, artık Gizli Mod sekmelerinizi meraklı gözlerden daha iyi saklabileceksiniz. Zira bu sekmeler, artık biyometrik kilit seçenekleri ile korunuyor.

Android telefon kullananlar, yeni güncelleme sonrasında Gizli Mod sekmelerini bir parmak izi ile koruyabilecek. Özellik açıldıktan sonra, internette gezinmeye ara vermenizin ardından herhangi bir açık Gizli sekmeye dönmek istediğinizde, sayfaları görmek için bir biyometrik doğrulama aşamasını geçmenizi gerektiriyor.

iPhone kullanan Google Chrome kullanıcıları, neredeyse bir yıldır bu biyometrik kilitleri kullanabiliyor. Yani ilginç bir şekilde, bu özelliği Google’ın kendi işletim sistemini çalıştıran cihazlardan çok daha uzun bir süredir kullanabiliyorlar.

Özelliği açmak için Chrome tarayıcının Gizlilik ve Güvenlik ayarlarına gitmeniz gerekiyor. Ekranın sağ üst köşesindeki üç nokta simgesine basarak açılan menüden Ayarlar’ı ve ardından Gizlilik ve Güvenlik’i seçerek bu ayarları bulabilirsiniz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir