Kredi Kartı Harcamalarına Sınırlama Getirildi: Yurtdışı Seyahat ve Konaklama İşlemlerinde Taksit Yapılamayacak!
 1. Anasayfa
 2. Sağlık ve Yaşam

Kredi Kartı Harcamalarına Sınırlama Getirildi: Yurtdışı Seyahat ve Konaklama İşlemlerinde Taksit Yapılamayacak!

0

 

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, bugün yaptığı bir basın açıklamasında; havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurtdışına ilişkin yapılan harcamalarda taksitlendirmeyi kaldırdığını açıkladı.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), kredi kartlarıyla yapılan taksitli harcamalara yönelik yeni bir karar aldı. 

Alınan kararda; havayolu, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt dışı harcamaları artık taksitlendirilemeyecek. 

BDDK’nın kredi kartı taksitlerine ilişkin açıklaması;

“Finansal istikrarın güçlendirilmesine yönelik atılacak koordineli adımlar kapsamında 31 Temmuz 2023 tarihinde Kurumumuz internet sitesi üzerinden kamuoyuna duyurulduğu üzere, sermaye yeterliliği standart oranları hesaplamasında dikkate alınan risk ağırlıklarının ihtiyaç kredileri, bireysel kredi kartları, tüketicilere kullandırılacak binek araç edinimi amaçlı taşıt kredileri ile taşıt teminatlı krediler ve tüketiciler ile yapılacak finansal kiralama işlemleri açısından artırılmasına karar verilmiştir.

Ayrıca, kredi kartlarında uygulanan taksitlendirme sürelerinin; havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt dışına ilişkin harcamalarda uygulanmamasına ve söz konusu harcamalarda taksitlendirme yapılmamasına karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir