Google, Play Store uygulamasına çok yararlı bir özellik getirmenin peşinde!
 1. Anasayfa
 2. Google Play

Google, Play Store uygulamasına çok yararlı bir özellik getirmenin peşinde!

0

 

Geçtiğimiz günlerde tema rengi değişikliğine maruz kalan Play Store uygulamasına, Google yeni bir özellik daha eklemeyi planlıyor.


Android cihazlara gömülü olarak gelen, birçok uygulamayı ve oyunu içerisinde barındıran Google Play Store uygulaması arka planda bırakılmıyor. Öyle ki daha geçtiğimiz günlerde bir tema değişikliği alıp yeşilden maviye dönen uygulamaya şimdi de çeşitli platformlar kugoogle playllanan kullanıcılar için çok faydalı bir özellik geliyor. İşte Play Store için gelmesi beklenen yeni özellik!

Google Play Store’un farklı platformlar için yeni özelliği

Google Play Store’da, telefonunuza indirmeyi düşündüğünüz bir uygulamanın tablet, akıllı saat, TV ve daha fazlası gibi diğer cihazlara yüklendiğinde nasıl göründüğünü tek bir yerden görmenizi sağlayacak yeni bir özellik test ediliyor. Play Store listesi, seçtiğiniz cihaza göre değişecek. Buna göre örneğin akıllı telefonlarda stabil çalışan bir uygulama tabletlerde çalışmıyorsa bunu kolaylıkla öğreneceksiniz.

Bunun yanında incelemeler ve listelenen yıldız sayısı, uygulamanın seçilen cihaz türünde aldığı incelemelerin sonuçlarını gösterecek şekilde sınırlandırılacak. Örneğin üstte de belirttiğimiz gibi bakmakta olduğunuz uygulama akıllı telefon kullanıcıları tarafından yüksek incelemeler almış olabilir, ancak bir akıllı saat veya tablette bu uygulama bir fiyasko olabilir.

Play Store listesine eşlik eden ekran görüntüleri, uygulamayı yüklemeyi seçtiğiniz cihaza uyacak şekilde değişecek. Ayrıca bir Play Store uygulamasındaki “Yükle” düğmesinin sağ tarafındaki aşağı oka dokunmak, bir uygulamayı aynı anda birden fazla cihaza yüklemenize olanak tanıyacak. Google, bu hamlesiyle birlikte yelpazesini sadece akıllı telefon olarak tutmamayı, daha çok platforma hitabını geliştirmeyi hedefliyor.

Bu faydalı özellikler, henüz Android kullanıcılarına geniş çapta sunulmadı. Ancak bahsedilen özelliklerin Google Play Store’a gelmesinin çok da uzun sürmeyeceği tahmin ediliyor. Ancak belirtmekte fayda var ki bu özellikler herkes tarafından kullanılıncaya kadar her zaman resmi olarak sunulmama ihtimalinin olduğunu söylemek gerekiyor.

Peki siz bu haber hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir