Instagram’da Artık Fotoğraflarınızı ve Reels’lerinizi Tıpkı Hikayeler Gibi Sadece “Yakın Arkadaşlar” ile Paylaşabileceksiniz
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

Instagram’da Artık Fotoğraflarınızı ve Reels’lerinizi Tıpkı Hikayeler Gibi Sadece “Yakın Arkadaşlar” ile Paylaşabileceksiniz

0

 

Instagram’ın “yakın arkadaşlar” özelliği artık tüm gönderiler için kullanılabiliyor. Böylece ister hikaye, ister fotoğraf, ister reels paylaşın, sadece yakın arkadaşlar listenizdeki kişilerin görmesini sağlayabilirsiniz.

Popüler sosyal medya platformu Instagram, 2018 yılından beri hikâyeler için “Yakın Arkadaşlar” özelliği sunuyor. Bu özellik, paylaşılan bir hikâyenin sadece belirli kişilere gösterilmesine imkân tanıyordu. Özellik, geçtiğimiz yaz mevsimi itibarıyla akışta paylaşılan fotoğraflar için de kullanılabilir hâle gelmişti.

Şimdiyse konuyla ilgili yeni bir gelişme daha yaşandı. Geliştirici ekip, Yakın Arkadaşlar özelliğinin kapsamını biraz daha genişletti. Kullanıcılar artık, Reels videolar için de Yakın Arkadaşlar özelliğini kullanabiliyorlar. 

Artık Instagram’a yüklediğiniz her şeyi belirli kişilerle paylaşabileceksiniz

Instagram’ın artık Reels videoları da kapsayan Yakın Arkadaşlar özelliğini kullanmak oldukça basit. Yapmanız gereken tek şey, Instagram’da paylaşacağınız Reels videolar için gerekli olan tüm ayarlamaları yapın. En son aşamadaki sayfada “Kişileri etiketle” kısmının hemen altına “Hedef kitle” isimli bir bölüm eklendiğini göreceksiniz.

Hedef kitle seçeneğine dokunduğunuzda, gönderinizi herkesle mi yoksa yakın arkadaşlarınızla mı paylaşacağınızı seçebiliyorsunuz. Instagram, yakın arkadaşların gönderiyi beğendiklerinde veya yorum yaptıklarında birbirlerinin kullanıcı adını görebileceğini açıkça belirtiyor.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir