1. Anasayfa
 2. Google Chrome

Zaten gereksizdi: Can sıkıcı Chrome uyarısı kaldırılıyor!

Zaten gereksizdi: Can sıkıcı Chrome uyarısı kaldırılıyor!
0

Son zamanlarda birçok kullanıcı tarafından tepki toplayan Chrome uyarısı, yayımlanan yeni bir güncellemeyle kaldırıldı. İşte detaylar

Teknoloji devi Google, modern web tarayıcısı Chrome için kullanıcı odaklı geliştirme ve iyileştirmeler yapmaya devam ediyor. Şirket; yakın zamanda yayımlanan güncelleme sonrasında görünen, kullanıcılar tarafından ‘gereksiz’ olarak nitelendirilen bir uyarı metnini kaldırmaya hazırlanıyor. İşte detaylar

Gereksiz Chrome “Tüm yer işaretleri” uyarısı tarih oluyor

Google, yayımlanan yeni Chrome 117 güncellemesiyle birlikte, son zamanlarda kullanıcılar tarafından birçok eleştiri yöneltilen “Tüm yer işaretleri” uyarısını tamamıyla kaldırmaya hazırlanıyor. Kullanıcı deneyimini belirli oranda etkileyen uyarı, tarayıcı düzenini olumsuz yönde etkiliyor.

Kullanıcıları yakın zamanda yapıya kazandırılan yan panele yönlendiren söz konusu uyarı, yer işaretlerinin yer aldığı listede rahatsız edici bir görüntüye sebep olduğu için tepkiyle karşılanmıştı. Yer işaretleri sekmesini düzenli olarak kullanıcılar, kalıcı bir uyarı metni görmekteydi. Bu geribildirimlere kayıtsız kalmayan Google, yayımladığı Chrome 117.0.5938.132 güncellemesi dahilinde sorunları çözüme kavuşturdu.

Yayımlanan güncelleme, yalnızca söz konusu uyarıyı kaldırmakla kalmayıp son derece önemli güvenlik yamalarını yapısında barındırmasıyla dikkat çekiyor. 10 adet güvenlik hatasının çözümünü sağlayan güncelleme, kullanıcı deneyimini güvenlik tarafında da üst seviyeye taşımayı hedefliyor. Google’ın modern tarayıcılar arasındaki önderliğini korumasını sağlayan bu yaklaşım tarzı, son derece önem arz ediyor.

Peki, sizler söz konusu güncellemeyle ilgili olarak neler düşünüyorsunuz? Sizce Chrome tarayıcısına dahil edilen uyarı, niçin bu kadar tepki toplamış olabilir? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.