Instagram’ın En Yeni Özellikleri Açıklandı: Uygulamayı Kullanmaya Ara Vermek İsteyenler İçin ‘Sessiz Mod’ Geliyor
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

Instagram’ın En Yeni Özellikleri Açıklandı: Uygulamayı Kullanmaya Ara Vermek İsteyenler İçin ‘Sessiz Mod’ Geliyor

0

 

Meta, Instagram’a gelen yepyeni özellikleri duyurdu. Kimi henüz belli ülkelerde kimi herkese gelen bu özellikler, kullanıcı deneyimini iyileştirmeye ve güvenliği artırmaya odaklanıyor.

Dünyanın en popüler çevrimiçi fotoğraf ve video paylaşım platformlarından Instagram için yepyeni özellikler açıklandı.

Instagram, bugün yaptığı açıklamada platformdaki zaman yönetimine yönelik ‘Sessiz Mod’ isimli bir özellik getirdiğini duyurdu. Bu modun, uygulama kullanımına ara vermek isteyen kullanıcılar için oldukça yararlı olabileceği görüldü.

Sessiz mod, gelen bildirimleri susturacak, mesajlara otomatik yanıtlar verecek

‘Sessiz Mod’, gelen bildirimleri susturabilecek ve DM’leri de otomatik olarak yanıtlayacak. Ayrıca durumunuzu ‘Sessiz Modda’ olarak yaparak uygulamada aktif olmadığınızı arkadaşlarınıza bildirebilecek. Şirket, özelliğin gece geç saatlerde uygulamada zaman geçiren genç kullanıcıların da işine yarayabileceğini düşünüyor.

Paylaşılan ekran görüntülerini incelediğimizde de sessiz moda geçen kullanıcıların profilinde bu ibarenin yer aldığını görebiliyoruz. Buna ek olarak modun ne kadar açık kalabileceği de bir zamanlayıcı yardımıyla ayarlanabiliyor.

Sessiz Mod, şimdilik ABD, Birleşik Krallık, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da çıkış yaptı. Instagram, yakında diğer ülkelere de geleceğini söylüyor.

Önerilenlerde birden fazla gönderiyi gizleyebilecek, görmek istemediğiniz kelimeleri seçebileceksiniz

Instagram, kullanıcıların gördükleri içerikler üzerinde daha fazla kontrol sahibi olması için de bir özellik getirdiğini aktardı. Artık, keşfet kısmında görmek istemediğini birden fazla içeriği aynı anda seçerek gizleyebileceksiniz.

Özelliği kullanmak için keşfet kısmından bir gönderiyi seçip, ‘İlgilenmiyorum’ butonuna basmanız, daha sonrasında ise alt kısımda beliren bölümdeki ‘Diğerlerini gizle’ seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

Ayrıca, önerilen içeriklerde görmek istemediğiniz kelimeleri de seçmek mümkün hâle geldi. Bu özellikle birlikte seçtiğiniz kelimeler, kelime öbekleri ve emojiler önerilen gönderilerde karşınıza çıkmıyor.

Çocukların güvenliği için de bir özellik geldi

Son olarak Instagram, ebeveynlerin gençlerin uygulamayı kullanımı konusunda daha bilgili olmasını da sağlamak için yeni bir özellik de getirdi. Artık ebeveynler, çocuklarının engellediği hesapları görebilecek.

Kaynak: https://about.instagram.com/blog/announcements/continuing-to-keep-instagram-safe-and-secure/ 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir