Instagram İçerik Üreticileri Ücretli İçerik Yapabilecek
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

Instagram İçerik Üreticileri Ücretli İçerik Yapabilecek

0

Instagram, İçerik Üreticileri İçin Yeni Güncellemesini Duyurdu: Ücretli Gönderiler ve Reels Geliyor

Instagram, platformdaki içerik üreticilerine yeni bir kazanç yolu açmak amacıyla, artık paylaşımların ve reels videolarının ücretli şekilde görüntülenebildiği bir özellik duyurdu. Abonelere özel sunulacak olan hizmetler bu kadarla da kalmayacak.

Günümüzün en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Instagram’ın değişimi devam ediyor. Platformda şimdi de içerik üreticileri için ücretli abonelik sistemini sunmuştu. Bu sistemle birlikte gelecek bazı yeni özellikler ise sıradan kullanıcıları üzebilir.

Instagram’ın başındaki isim olan Adam Mosseri, Twitter’dan yaptığı açıklamada Instagram içerik üreticilerinin gönderi ve reelslerini bir ödeme duvarı arkasına saklayabileceğini açıkladı. Ayrıca abonelere özel sohbet odaları ya da doğrudan sohbet gibi imkanlar da platformun yeni özellikleri arasında yer alacak.

Gönderilere ödeme engeli

 Instagram bu özelliği ABD merkezli 10 içerik üreticisi ile test etmeye başlamış, sonradan binlerce içerik üreticisinin kullanımına sunmuştu. Platformdaki aylık üyelik ücretleri ise 99 sent ile 99 dolar arasında değişiyor. 

Mark Zuckerberg daha önce yaptığı açıklamada Facebook ya da Instagram’daki içerik üreticilerinin abonelerden kazandıkları paradan 2024’e kadar herhangi bir kesinti yapmayacaklarını açıklamıştı. 

Kaynak: https://www.cnet.com/tech/services-and-software/instagram-creators-can-now-lock-posts-reels-behind-paywall/#ftag=CAD590a51e

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir