Herkesin kafasını karıştıran soru: İnternete yüzde 67 zam yapıldı mı, yapılmadı mı?
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Herkesin kafasını karıştıran soru: İnternete yüzde 67 zam yapıldı mı, yapılmadı mı?

0

 

Türk Telekom, sosyal medyada dolaşan internete yüzde 67 gibi büyük bir oranda zam yapılacağına dair iddialar hakkında açıklama yayınladı.

 

Türk Telekom, Port ücretlerindeki artışlarla ilgili olarak son dönemde gündeme gelen fiyat düzenlemesi konusunda sonunda bir açıklama yaptı. Açıklama aynen şöyle:

Bazı yayın organları ve sosyal medya platformlarında belirtilen ‘İnternete yüzde 67 zam yapıldı’ içerikli haberler ve yorumlar gerçeği yansıtmamaktadır.

Belirtmek isteriz ki, toptan seviyedeki Port ve Transmisyon ücretlerinde Şubat 2020’den beri herhangi bir fiyat güncellemesi yapılmamıştır. Aradan geçen iki yılı aşkın süre zarfında dünya ve Türkiye ekonomisindeki konjonktüre bağlı olarak maliyetleri doğrudan etkileyen ekonomik parametrelerde ciddi değişiklikler yaşanmıştır. Şubat 2020’den bugüne transmisyon (iletim) maliyetleri önemli ölçüde artmış olmasına rağmen transmisyon ücretlerinde herhangi bir değişikliğe gidilmemiştir.

Toptan seviyede gerçekleştirilen fiyat düzenlemesinin perakende seviyesindeki internet ücretlerine yansıması ise tamamen ilgili internet servis sağlayıcı işletmelerin kendi stratejileri kapsamında belirlenecek olup, bu artışın; iddia edilen oranların ve enflasyonun da çok altında olacağı öngörülmektedir.

Toptan seviyedeki hizmetler için öngörülen güncelleme teklifi, 👀1 Haziran 2022 tarihinden itibaren geçerli olacaktır.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.

Türk Telekom

Bu açıklamadan anlaşıldığı kadarı ile, internete zam yapılmamış görünüyor, en azından port ücretleri temelinde. Servis sağlayıcıların internet abonelik ücretlerine zam yapıp yapmayacakları ise, henüz bilinmiyor.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir