Google, WebGPU ile birlikte Chrome’un grafik performansını güçlendirecek
 1. Anasayfa
 2. Genel

Google, WebGPU ile birlikte Chrome’un grafik performansını güçlendirecek

0

Chrome ile birlikte internet tarayıcısı pazarının açık ara lideri konumunda yer alan Google, sunduğu yeni teknolojiler ile birlikte Chrome internet tarayıcısını güçlendirmeye devam ediyor.

Google Chrome’un bellek ve enerji tasarrufu modlarının herkesin kullanımına açıldığını geçtiğimiz Şubat ayında bildirilmişti. Chrome ile birlikte internet tarayıcısı pazarının açık ara lideri konumunda yer alan Google, sunduğu yeni teknolojiler ile birlikte Chrome internet tarayıcısını güçlendirmeye devam ediyor.

Google, uzun zamandır Chrome internet tarayıcısının bilgisayarların grafik işlemcilerini daha fazla kullanabilmeleri için yeni bir teknoloji üzerinde çalışıyor. Google tarafından geliştirilen WebGPU isimli teknoloji ilk olarak 2021 yılının Ağustos ayında karşımıza çıkmıştı. Google tarafından paylaşılan bilgilere göre ise WebGPU, 2017 yılından beri geliştiriliyor.

Google tarafından aktarılan bilgilere göre WebGPU, önümüzdeki haftalarda Chrome 113 ile birlikte kullanıcılara sunulacak. WebGPU, Direct3D 12 destekleyen Windows bilgisayarlar, Vulkan‘ı destekleyen ChromeOS bilgisayarlar ve macOS cihazlar için kullanıma sunulacak.

WebGPU, Chrome internet tarayıcısının grafik işlemcisi konusundaki makine öğrenimi kullanımının 3 kat daha başarılı olmasını sağlayacak. WebGPU ile geliştiriciler, çok daha az kod ile birlikte daha iyi bir grafik düzeyine de ulaşabilecek. 

 
Kısacası WebGPU teknolojisinin Chrome internet tarayıcısının grafik performansını büyük oranda artırması bekleniyor.Temelinde bir API olan WebGPU, web uygulamaları ve oyunların bilgisayarınızın grafik işlemcisini daha iyi kullanmasını sağlıyor.

WebGPU teknolojisi ile birlikte geliştiricilerin, Chrome internet tarayıcısı üzerinde çalışabilecek daha başarılı ve grafik düzeyi daha yüksek oyunlar geliştirilebilmeleri hedefleniyor. WebGPU teknolojisinin varsayılan olarak sunulacağı Chrome 113 güncellemesinin önümüzdeki hafta içinde kullanıma sunulması planlanıyor.
 
Kaynak:https://thethaovanhoa.vn/google-chrome-113-chuan-bi-don-mot-cong-nghe-moi-mo-ra-bau-troi-moi-cho-do-hoa-web-20230409084801396.htm 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir