Google Slaytlar ile Oturma odanızı yeniden dekore edebileceğiniz 5 yol
 1. Anasayfa
 2. Google Drive

Google Slaytlar ile Oturma odanızı yeniden dekore edebileceğiniz 5 yol

0

Google’un yaptığı açıklamaya göre, geçen yıl yeni bir daireye taşındığında kendini oturma odası için tasarım ilhamıyla dolu bulmuş. Tasarım sürecinde, farklı mobilya düzenlerini test etmekten boya renkleriyle oynamaya kadar fikirlerini gerçeğe dönüştürmesine yardımcı olması için Google Slaytlar’a güvenmiş. Sizde Alanınıza çeki düzen vermek istiyorsanız, bu Google Slaytlar ipuçları vizyonunuzu hayata geçirmenize yardımcı olabilir.

1. Şekillerle bir mobilya kat planı yapın

Taşındıktan sonra, farklı düzenleri test etmek için bir grup mobilyayı yeniden düzenlemek istemedim, ancak yine de alanım için en işlevsel düzeni bulmak istedim. İşlerin nasıl görünebileceğine dair bir fikir edinmek için Slaytlardaki Şekilleri kat planı oluşturmak için kullandım. Bu şekilde, parmağımı kaldırmaktan çok daha fazlasını yapmadan mobilyaları kalbimin içeriğine “taşıyabilirim”. Klasik dikdörtgenler ve kareler arasından seçim yapabilir veya ideal sehpanız biraz daha benzersizse, denemeniz gereken 40’tan fazla farklı şekil vardır.

Kendiniz deneyin: Üst araç çubuğundaki Ekle‘ye gidin, üzerine gelin “Şekil” sonra “Şekiller” ve emrinizdeki seçeneklerden birini seçin.

2. Arka plana sahip bir vurgu duvarı oluşturun

Mekanı canlandırmak için oturma odasında cesur bir vurgu duvarı istediğimi biliyordum. Ama en çok hangi renkleri sevdiğimden tam olarak emin değildim ve duvarıma birkaç farklı renk örneği yapıştırmak karar vermeme yardımcı olmadı. Neyin işe yarayabileceğini daha iyi görselleştirmek için Slaytlara arka plan olarak potansiyel vurgulu duvar renkleri ekledim ve ardından mobilyaların görüntülerini önlerine yerleştirdim. Mobilyalarımı parlak bir fuşya, orman yeşili ve güneşli sarının önünde görmek, kazananın orman yeşili olduğunu açıkça ortaya koydu.

Kendiniz deneyin: Beğendiğiniz boya rengi için onaltılık renk kodunu eklemeniz gerekir (bunu genellikle boya üreticisinin ürün sayfasında bulabilirsiniz). Bu onaltılık koda sahip olduğunuzda, Slaytlar’daki üst araç çubuğunun altındaki “Arka Plan” düğmesini tıklayın, ardından “Renk” açılır menüsünü seçin. “Özel” altındaki artı işaretini tıklayın ve onaltılık renk kodunu ekleyin veya istediğiniz rengin bir resmini bırakın ve bu rengi Slaydınıza uygulamak için damlalık aracını kullanın. Bundan sonra mobilyalarınızın resimlerini ekleyebilirsiniz.

Aklınızda zaten bir renk yoksa, “Renk” açılır menüsüne gidebilir, ”Özelartı işaretini tıklayabilir, ardından beğendiğiniz renkleri keşfetmek için farklı kaydırıcılar ve seçicilerle oynayabilirsiniz.

3. Görüntüleri üst üste sığacak şekilde düzenleyin

Satın aldığım mobilyaların aksan duvarımla iyi görüneceğinden emin olmak istedim — ve mobilyaların oturma odamda gerçekte nasıl görüneceğini tam olarak yansıtmak istedim. Örneğin, almayı planladığım halının görüntüsü, sadece yanında değil, istediğim kanepenin görüntüsünün altına oturmak zorunda kaldı.

Kendiniz deneyin: Slaytlarda görüntüleri üst üste yerleştirmek için önce ön plana çıkarmak istediğiniz resmi tıklayın. Benim durumumda, kanepeydi. Üst araç çubuğunda Düzenle‘yi tıklayın, ardından “Sipariş ver” ve “Öne getir ” i seçin.”

4. Görüntüleri birkaç tıklamayla döndürün ve çevirin

Bazen çevrimiçi ürün sayfalarında yer alan mobilya görüntüleri, kendi alanım için doğru görünecek şekilde döndürülmüyordu. Örneğin, kanepemin yanındaki yan masamın sola bakmasını istediğimi biliyordum, ancak web sitesinin görüntüsünde yalnızca sağa bakıyordu. Ancak bir görüntüyü döndürerek bunu Slaytlarda düzeltmenin basit bir yolu vardır.

Kendiniz deneyin: Resmi ekleyin ve “Biçim seçenekleri ” ni bulmak için sağ tıklayın.”Birkaç farklı seçenek görünecektir; “Boyut ve Döndürme” ye tıklayın.“” Çevir ” in altında, görüntüyü dikey veya yatay olarak döndürme seçeneklerini göreceksiniz.

5. Slaytlardan ayrılmadan görüntüleri kırpın

Tasarım ilhamı ararken düzenlemem gereken tonlarca resim buldum. Örneğin bir resimde sevdiğim bir kitap rafının solunda oturan sallanan sandalyeden kurtulmak istedim. Başka bir program kullanmak yerine görüntüleri doğrudan Slaytların içinde kırpabilmek gerçekten yardımcı oldu.

Kendiniz deneyin: Bir resim ekleyin, ardından çift tıklayın. Siyah çizgiler görünecek ve boyutu değiştirmenize izin verecek, ardından görüntüyü memnuniyetinize göre kırpmak için tekrar çift tıklayın.


 Kaynak: https://blog.google/products/workspace/google-slides-home-decorating-tips/?utm_source=kw-newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=07202023&utm_content=cta 

 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir