Google Pixel Flip için ilk resmi açıklama geldi!
  1. Ana Sayfa
  2. Android

Google Pixel Flip için ilk resmi açıklama geldi!

0

Google, I/O 2023 etkinliğinde Pixel Fold isimli ilk katlanabilir telefonunu duyurdu. Haziran ayında satın alınabilir olacak model, Google’ın üzerinde çalıştığı tek katlanabilir cihaz olmayabilir. Google Urün Müdürü, dikey olarak katlanabilir bir Pixel Flip fikrine açık olduklarını söyledi.

Google Ürün Müdürü: Pixel Flip geliştirmeye açığız


Geçtiğimiz günlerde bir röportaj veren Google Ürün Müdürü George Hwang, şirketin katlanabilir telefonlar üzerinde yoğun bir çalışma yürüttüğünü söyledi. Buna göre Google, Pixel Flip olarak adlandırılması beklenne dikey menteşeli bir cihazı araştırmaya başladı.

Dikey katlanabilir telefonlar son dönemlerde oldukça popüler hale geldi. Yatay olarak katlanabilir modellere göre daha uygun fiyatlı olmasıyla daha fazla ilgi çekiyor. Başta Samsung Galaxy Z Flip serisi olmak üzere Oppo ve Vivo gibi markalar kendi cihazlarını duyurdu.

Pixel Fold ve Samsung Galaxy Z Fold 4 1799 dolar başlangıç fiyatına sahip. Öte yandan dikey katlanabilir Galaxy Z Flip 4 ise 999 dolardan satılıyor. Galaxy Z Flip 5’in de benzer bir fiyat noktasından satılacağını düşünürsek, Pixel Flip fikri oldukça makul görünüyor.

Google I/O 2023’teki bir röportajda George Hwang, dikey menteşeli bir modeli “ilgi çekici” bulduklarını bildirdi. Ancak şu anda Pixel Fold serisini daha iyi hale getirmekle ilgilendiklerinin altını çizdi.

Google, dış ve iç ekran arasında kesintisiz bir tasarım sunmak istiyor. Pixel Fold’un tasarımı çok fazla eleştiri almış olsa da, Google kullanıcıların açılır/kapanır ekranda fark edilebilir bir gecikme yaşayacağını söyledi.

Peki siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap