HarmonyOS 3 Resmen Duyuruldu
 1. Anasayfa
 2. Yazılım veDonanım

HarmonyOS 3 Resmen Duyuruldu

0

Huawei’nin Yeni İşletim Sistemi HarmonyOS 3 Resmen Duyuruldu

 

Çinli teknoloji üreticisi Huawei’nin akıllı telefonlarında kullanacağı yeni işletim sistemi versiyonu olan HarmonyOS 3 resmi olarak duyuruldu. HarmonyOS daha da gelişmiş olarak geliyor.

Pandemiden önce dünyanın en büyük gündem maddelerinden biri ABD-Çin arasındaki ticaret savaşları ve ABD hükümetinin Huawei başta olmak üzere Çinli teknoloji firmalarına olan yaptırımlarıydı. Çinli firma o dönemde büyük sıkıntı yaşamıştı. 

Pek çok kişi Huawei’nin pazardan çekileceğini düşünüyordu ancak firma, kendi işletim sistemiyle pazardaki varlığını sürdürdü. Sonuç olarak da kendi işletim sistemi olan HarmonyOS’u duyurmuştu. Şimdi işletim sisteminin 3. versiyonu karşımıza çıkacak. Bu işletim sistemi bilindiği gibi yalnızca mobil cihazlarda değil nesnelerin interneti çalışmalarında da kullanılıyor.

Altı büyük güncelleme geliyor

HarmonyOS 3 ile birlikte göze çarpan 6 büyük geliştirme dikkat çekiyor. Bu geliştirmeler farklı cihazlarda kullanım, ekosistem, evrensel kart, akıcı performans, gizlilik ve güvenlik ve bilgiye erişim alanında yapıldı. 

HarmonyOS 3 artık daha fazla cihazda kullanılabielcek. Ayrıca bu işletim sistemine sahip olan cihazların bağlanabileceği cihaz sayısı da artacak. Bu cihazlar arasında akıllı gözlükler, yazıcılar ve otomobiller de yer alıyor. 

Bilgisayarda HarmonyOS ile ekranları ikiye bölmek mümkün oluyor. Böylece ekranın yarısı bilgisayar ekranı olarak kullanılırken yarısında da telefonu haline geliyor. Ayrıca işletim sistemine sahip cihazlar arasında görüntü paylaşımı da mümkün. 

Güvenlik ve gizlilik konusunda ABD hükümeti tarafından suçlanmış olan Huawei, gizlilik merkezi, kilit ekranı veri erişimi, yüksek frekans veri erişimi, yüksek hassasiyete sahip kullanım, virüs engelleme gibi çeşitli özelliklere kavuşuyor.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir