Google Chrome’a “Şifre Paylaşma” Özelliği Geliyor (Netflix Gör Bunları)
 1. Anasayfa
 2. Yazılım veDonanım

Google Chrome’a “Şifre Paylaşma” Özelliği Geliyor (Netflix Gör Bunları)

0

Google Chrome’a kullanıcı deneyimini iyileştirecek faydalı bir özellik geleceği ortaya çıktı. Yeni özellik, kullanıcıların kayıtlı şifrelerini hızlıca paylaşabilmelerini sağlayacak. İşte akıbeti şimdilik belli olmayan özellikle ilgili tüm detaylar…

Dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcısı Google Chrome‘a bomba bir özellik ekleneceği ortaya çıktı. Bir yazılım geliştiricisinin Chrome’un kodlarında tespit ettiği yeni özellik, kullanıcıların birbirleriyle şifre paylaşmalarına imkân tanıyacak. Gelin bu etkileyici özelliğe yakından bakalım.

Şifre paylaşımı, Google Chrome’a kaydettiğiniz şifreler için manueldir. Bir hesabın kullanıcı adı ve şifresini, başka bir kullanıcı ile ancak kopyala-yapıştır yöntemiyle paylaşabilirsiniz. İşte Google Chrome için muhtemelen geliştirme aşamasında olan yeni özellik, bu durumu değiştirecek. Kullanıcılar, bir internet sitesine ait giriş bilgilerini artık tek tıkla paylaşabilecek.

Şifre paylaşımı, sadece aile üyelerinden ibaret olacak

Google Chrome şifre paylaşımı

Google Chrome için üzerinde çalışılan özellik, şifreleri herhangi bir kullanıcı ile paylaşmanıza izin vermiyor. En azından şimdilik. Yeni özellik, sadece Google’da oluşturacağınız aile grubunun üyelerine gönderilebilecek. Ayrıca tek bir tıklama ile tüm şifreler paylaşılmayacak. Kullanıcı, sadece istediği internet sitelerine ait şifreleri paylaşacak. Bunun için Google Chrome’daki şifre yöneticisi bölümüne gidilmesi ve bir internet sitesi için bilgiler

Google, yeni özellik ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Yani bu özelliğin ne zaman kullanılabilir olacağı gibi sorular şu an için yanıtsız. Hatta özelliğin bir gün kullanılabilir olup olmayacağı bile bilinmiyor. Bu yüzden, şifre paylaşımının akıbetini görmek için beklemek gerekecek.

Google Chrome’un şifre paylaşımı özelliğinin nasıl kullanılacağını gösteren bir video:

Kaynak: https://www.androidpolice.com/google-chrome-password-family-share/ 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir