Google Chrome’a Bir Rakip Daha Geldi: Samsung Internet’in Masaüstü Sürümü Yayımlandı
 1. Anasayfa
 2. Yazılım veDonanım

Google Chrome’a Bir Rakip Daha Geldi: Samsung Internet’in Masaüstü Sürümü Yayımlandı

0

Samsung, 2012’de yayımladığı ve bugüne kadar mobil cihazlar için sunduğu Samsung Internet uygulamasını masaüstü bilgisayarlara getirdi. Samsung Internet, şimdilik Windows bilgisayarlara özel olarak çalışıyor.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yıllar önce mobil cihazlar için yayımladığı “Samsung Internet” isimli internet tarayıcısını masaüstü cihazlara getirdi. Samsung Internet, artık Windows tabanlı bilgisayarlarda da çalışacak. Yaşanan son gelişme ile Google Chrome’a yeni bir rakip geldiğini söyleyebiliriz.

İlk kez 2013 yılında yayımlanan Samsung Internet, Chromium alt yapısı kullanıyor. Yani bu internet tarayıcısı, Google Chrome ve Microsoft Edge ile aynı çalışma mantığını kullanıyor. Hâl böyle olunca Google Chrome’daki pek çok özelliğin Samsung Internet için de geçerli olduğu bilgisini verebiliriz.

Samsung Internet, sade bir tasarıma sahip

Samsung Internet

Samsung Internet’in masaüstü sürümü, genel yapısı itibarıyla Google Chrome’a benzerlik gösteriyor. Ancak tarayıcı için nispeten sade bir tasarım oluşturuldu. Bu durum, bazı kullanıcıların hoşuna gidecek gibi görünüyor.

Yaptığımız kontrollerde, Samsung Internet’in masaüstü sürümünün şu an için Türkiye’de erişime açılmadığını görüyoruz.

Ancak! bu durum, çok yakın bir gelecekte değişecektir. Eğer Samsung Internet‘in Microsoft Store‘daki sayfasına ulaşmak isterseniz buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir