Gmail’in yeni görünümü artık her gün gelen kutunuzu süsleyecek
  1. Ana Sayfa
  2. Google Gmail ve Inbox

Gmail’in yeni görünümü artık her gün gelen kutunuzu süsleyecek

0

 

Google ayrıca Sohbet Etmeyi ve Buluşmayı önemsemeyen kullanıcılar için yalnızca Gmail’e özel bir görünüm sunuyor

Bu yılın Şubat ayında Google, web’de Gmail için daha derin Buluşma, Alanlar ve Sohbet entegrasyonuna sahip yeni bir entegre görünüm duyurdu. 

 
O zamanlar, düzeni denemek için kaydolmanız gerekiyordu, yani ilgileniyorsanız, yeni Gmail görünümünü deneme seçeneğini manuel olarak etkinleştirmeniz gerekiyordu. Google, yeni deneyimi, kullanıcıların küçük bir bölümü için devre dışı bırakma esasına göre üstte tuttuğunuz bir Malzeme katıyla kullanıma sunduğundan, bu durum artık değişiyor; bu, onlar için yeni kullanıcı arayüzünü otomatik olarak etkinleştireceği anlamına geliyor. Düzen, Sohbeti zorlamamak ve kullanıcılarla buluşmamak için de değiştiriliyor.

Bu yeni tasarımla big G, Gmail‘i tek elden üretkenlik web uygulamasına dönüştürmek istiyor. Entegre görünüm, devam eden görüşmelerinize devam etmek veya görüntülü görüşmeye katılmak için sekmeleri değiştirmek zorunda kalmamanızı sağlar. 

 
Yalnızca e-postalarınızı kontrol etmeyi önemsiyorsanız, hızlı ayarlar’da Sohbet ve Toplantı uygulamalarını devre dışı bırakma ve yalnızca Gmail’e özel bir görünüm kullanma seçeneği vardır. Artık eski tasarımda, bu hizmetlerin entegrasyonu her zaman biraz ayakkabılı hissetti. Yeni düzen, Sohbet, Boşluk vererek ve hak ettikleri alanı karşılayarak bunu düzeltir. Bugünkü duyurudaki yenilikler, yeni düzendeki Materyalin kaplamasıdır ve kullanıcı arayüzüne daha taze bir görünüm kazandırır, yeni bir mavi arka plan ve daha kutulu bir oluşturma düğmesi en belirgin değişikliklerdir.
 


Yalnızca Gmail kullanıyorsanız, Sohbet ve Tanışma yeni düzenin bir parçası olarak size yüklenmez. Google, duyurusunda güncellenmiş görünümle yalnızca Gmail’e özel bir görünüm elde edeceğinizi belirtiyor-bu gibi durumlarda Sohbet, Alanlar ve Toplantı entegrasyonu otomatik olarak devre dışı bırakılıyor. Daha önce durum böyle değildi ve Google, aldığı eleştirilerin ardından muhtemelen bu değişikliği yapıyor.


Güncelleştirilmiş mizanpajın hayranı değilseniz, hızlı ayarlar’dan eski görünüme geri dönebilirsiniz. Web’deki Gmail’in sağ üst köşesindeki Ayarlar düğmesine tıklayarak ve orijinal Gmail görünümüne geri dön kısayolunu arayarak buna erişebilirsiniz. Bununla birlikte, Google nihayetinde herkesin yeni tasarıma geçmesini istediği için bu seçenek uzun süre kalmayacaktır. Benzer şekilde, oradan da yeni deneyimi denemeyi tercih edebilirsiniz.

Google’ın Çalışma Alanı ve kişisel Gmail hesaplarına yeni özellikler sunması genellikle 15 gün sürer. Bu sefer, kullanıma sunulmanın “görünürlük için potansiyel olarak 15 günden daha uzun sürebileceğini” belirtiyor.”

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap