👀 Teknik adam kıtlığımı vardı? Eski AFAD Başkanı geri çağrıldı… İYİ Parti’nin başlattığı tartışma akla geldi
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık ve Yaşam

👀 Teknik adam kıtlığımı vardı? Eski AFAD Başkanı geri çağrıldı… İYİ Parti’nin başlattığı tartışma akla geldi

0

Tanzanya Büyükelçiliği’ne atanan eski AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu, Türkiye’ye geri çağrıldı. Kızılay Başkanlığı da yapmış olan eski AFAD Başkanı Güllüoğlu’nun geri çağrılması, İYİ Parti’den Erhan Usta’nın gündeme getirdiği AFAD’ın mevcut genel müdürünün 👀ilahiyat fakültesi mezunu olduğu tartışmasını akla getirdi.

Yaşanan depremlerin ardından planlama, koordinasyon ve acil müdahalede yetersiz kalmakla eleştirilen AFAD’ın eski başkanı göreve çağırıldı. 

Kızılay Başkanlığı ve AFAD Başkanlığı görevlerinden sonra Tanzanya Büyükelçili’ne gönderilen Dr. Mehmet Güllüoğlu Türkiye’ye döndü.

Güllüoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda

Adana’dayız. Dışişleri Bakanlığı, AFAD ve Adana Valiliği olarak yurtdışından gelen yardımları koordine ediyoruz.” ifadelerini kullandı.”

İYİ PARTİ TARTIŞMAYA AÇMIŞTI

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Erhan Usta, 8 Şubat’ta Twitter hesabından yaptığı paylaşımda AFAD Afetlere Müdahale Genel Müdürü İsmail Palakoğlu‘nun ilahiyet fakültesi mezunu olduğunu eleştirmiş ve neden basına açıklama yapmadığını sormuştu.

Usta, Devlet Planlama Teşkilatı’nda planlama uzmanı görevi yapmıştı.

“MEVCUT YÖNETİM BAŞARILI İSE NEDEN ÇAĞRILDI?”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı da Mehmet Güllüoğlu’nun tekrar görevlendirilmesine dair bir paylaşım yaptı. Salıcı, “AFAD’ın mevcut yönetimi başarılı ise AFAD eski Başkanı Mehmet Güllüoğlu neden geri çağrılarak görevlendirildi?” sorusunu sordu.

Kaynak: https://www.odatv4.com/guncel/eski-afad-baskani-geri-cagrildi-iyi-parti-nin-baslattigi-tartisma-akla-geldi-270172 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap