Gizlilik endişeleri, Chrome’un yasaklanması ile sonuçlandı
 1. Anasayfa
 2. Google Chrome

Gizlilik endişeleri, Chrome’un yasaklanması ile sonuçlandı

0

 

Hollanda’daki okullarda veri gizliliği endişeleri nedeniyle Google Chrome ve ChromeOS kullanımı yasaklandı!

Google ürünleri söz konusu olduğunda, gizlilik endişelerinin gündeme gelmesi yeni bir şey değil. Google, veri toplama ve reklam uygulamaları konusunda düzenli olarak birden fazla ülkede inceleme altına alınıyor. Ve şimdi de önemli iki Google ürünü, Hollanda’da yasaklandı. Hollanda hükümeti, veri gizliliği sorunları nedeniyle okullarda Google Chrome ve ChromeOS kullanımını kısıtlamaya karar verdi.


Hollanda Eğitim Bakanlığı okullarda Chrome ve ChromeOS kullanımına en azından Ağustos 2023’e kadar kısıtlamalar getirdi. Gerekçe olarak, ne kadar öğrenci verisinin toplanıp reklam ortaklarıyla paylaşıldığına ilişkin endişeler veriliyor. Ayrıca, verilerin gerçekte nerede depolandığı konusunda şeffaflık eksikliği olduğunun da altı çiziliyor.

Google ise, hem Chrome hem de ChromeOS için Hollanda eğitim sektörü gereksinimleriyle daha uyumlu olacak yeni sürümleri gelecek yıla kadar kullanıma sunmayı kabul etti. Bu yeni versiyonlar yayınlandıktan sonra Hollandalı yetkililer inceleme yapacak, ardından kullanıma açılıp açılmayacağına karar verilecek.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir