Facebook’taki Yeni Tehlike: Bir Rakun ve “Bakın Ne Buldum” Mesajı
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Facebook’taki Yeni Tehlike: Bir Rakun ve “Bakın Ne Buldum” Mesajı

0

Facebook Messenger’da böyle bir mesaj alırsanız, kesinlikle açmayın. Aksi halde tüm giriş bilgilerinizi kendi ellerinizle kötü niyetli saldırganlara vermiş olabilirsiniz.

Facebook Messenger‘da yeni bir oltalama saldırısı çığ gibi yayılıyor. Bu saldırıda insanların kişisel bilgilerini toplamak için sadece dört kelime kullanılıyor. Ele geçirilmiş hesaplardan akraba ve arkadaşlara atlamaya çalışan saldırı şu dört kelimeile başlıyor: “Bak burada ne buldum!

Mesajın içinde başında şapka olan şirin bir rakun resmi ve bir de link bulunuyor. Kullanıcı linke tıkladığında tekrar Facebook’a giriş yapması isteniyor, ancak bu giriş Facebook üzerinden değil kişisel bilgileri çalmayı amaçlayan bir sahte site üzerinde yapılıyor. Bu şekilde bilgileri toplayan hacker’lar Facebook hesabınızı ele geçiriyor ve kişisel bilgilerinizi topluyor.  

Pek çok kullanıcı böyle sinsice bir saldırının kurbanı olduğunu fark etmiyor. Bu yüzden, aynen e-posta mesajlarında olduğu gibi, sosyal medya üzerinden gönderilen mesajlardaki linklere tıklarken de dikkatli olun; hatta mümkünse tıklamayın.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap