Facebook Uygulamasını Kullanırken “Kuş Cıvıltısı” Duyuyorsanız Dikkat: Nedeni Açıklandı!
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

Facebook Uygulamasını Kullanırken “Kuş Cıvıltısı” Duyuyorsanız Dikkat: Nedeni Açıklandı!

0

 

iPhone cihazlarda Facebook kullanan bazı kişiler, ana sayfada gezinirken kuş cıvıltısı benzeri bir ses duyduklarını söylüyordu. Meta, bu durumun teknik bir hatadan kaynaklandığını açıkladı.

Mobil uygulamalarda zaman zaman ilginç hatalarla karşılaşmaya alışkınız. Bu hatalardan biri de Meta’nın sosyal medya uygulamalarından Facebook’ta karşımıza çıktı. iPhone’da Facebook kullanan bazı kişiler, ana sayfada gezerken çıkan kuş cıvıltısı benzeri sesten rahatsız olduklarını belirtti. 

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Meta İletişim Direktörü Andy Stone, X üzerinden yaptığı bir paylaşımla “iPhone’unuzda Facebook ana sayfanızı gezerken bir cıvıldama sesi mi duyuyorsunuz? Sorun sizde değil, bizde! Ve bu, çözüm sürecinde olduğumuz talihsiz bir hata.” ifadelerini kullandı. 

Kurtulmanın bir yolu var

facebook

Hatanın kaynağı hakkında henüz bir bilgi yok ancak en azından bu durumla karşılaşan kişiler, bu sesleri kapatma şansına sahip. Facebook uygulamasında, Ayarlar & Gizlilik başlığı altında Ayarlar’ı seçtiğiniz zaman karşınıza çıkan menüden Medya seçeneğine girin. Sonrasında da Uygulama İçi Sesler seçeneğini kapatın. Bunu yaptığınızda cıvıldama sesinden de kurtulmuş olacaksınız. 

Her ne kadar sinir bozucu olsa da bu cıvıldama sesi, Facebook’un uzun hatalar geçmişindeki görece zararsız sorunlardan biri. Geçtiğimiz yıl ortaya çıkan bir hata, kişilerin bir profile baktıklarında o profile otomatik olarak arkadaşlık isteği göndermesine neden oluyordu. 2022 yılında da hatalı bilgileri gizlemek yerine öne çıkaran bir hata tespit edilmişti. Bu tür haataların yanında kapatılabilir bir cıvıldama çok masum kalıyor. 

 

Kaynak:https://www.businessinsider.com/facebook-chirping-sound-when-scrolling-is-due-to-technical-error-2024-2
 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir