WhatsApp’ın Android Telefonlarda Çökmesine Neden Olan Bir Hata Keşfedildi [Çözümünü Anlattık]
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

WhatsApp’ın Android Telefonlarda Çökmesine Neden Olan Bir Hata Keşfedildi [Çözümünü Anlattık]

0

 

WhatsApp’ın Android sürümünde çökmeye yol açan bir hata tespit edildi. Bazı kullanıcılar, an itibarıyla hatanın çözülmüş olduğunu ifade ediyorlar ancak çözümün size ulaşmamış olma ihtimaline karşı sorunun nasıl ortaya çıktığını ve çözümünü bilmenizde fayda var.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın Android sürümünde garip bir hata tespit edildi. Normalde, WhatsApp’ın ayarlar menüsüne yönlendirmeyi sağlayan bir bağlantı, şimdilerde uygulamanın çökmesine neden oluyor. Gelin hep birlikte hem o bağlantıya hem de çözüme bakalım.

WhatsApp’ın Android sürümünün çökmesine yol açan bağlantı, “wa.me/settings“. Her şey yolunda olsaydı bu bağlantıyı girerek, WhatsApp’taki Ayarlar sayfasını açabilirdiniz. Ancak uygulamadaki bir hata, bunun olmasını engelliyor. Uygulama tamamen çöküyor ve sonrasında WhatsApp deneyiminiz çekilmez bir hal alıyor. Zira uygulama bir döngüye giriyor ve sürekli olarak çökmeye başlıyor. Aslında, WhatsApp’ın bu hatayı düzelttiği de iddia ediliyor ancak şu çözümü bilmekte fayda var.

Neyse ki geçici de olsa bir çözüm yolu var

WhatsApp

Eğer böyle bir mesaj alırsanız ve WhatsApp çökmeye başlarsa, birkaç basit yöntem ile çökme sorunundan kurtulabilirsiniz. İlk çözüm yolu, bağlantının bulunduğu sohbeti silmek. Bunu yapmanız halinde, WhatsApp yeniden normal bir şekilde çalışmaya devam edecektir. Ancak söz konusu sohbeti silmek istemiyorsanız veya bağlantının hangi sohbette olduğunu bilmiyorsanız; işte bunun için de basit bir çözüm yolu var.

WhatsApp’ın masaüstü uygulaması veya web sürümü, bu sorundan etkilenmiyor. Tam da bundan kaynaklı olarak, uygulamayı web veya masaüstü sürümde çalıştırın. Ardından söz konusu bağlantıyı bulun ve o mesajı silin. İşte bunu yaptığınız zaman, Android cihazdaki uygulamada her şey düzelmiş olacak. Yalnız, aynı bağlantının yeniden gönderilmesinin yine çökmeye neden olacağını söyleyelim. Kesin çözüm için WhatsApp’ın güncellemesini beklemek gerekecek.

Kaynak:https://www.androidauthority.com/whatsapp-crash-loop-may-2023-3330485/ 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir