Elektrikli scooter kiralama: 2023 güncel fiyatlar!
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Elektrikli scooter kiralama: 2023 güncel fiyatlar!

0

Elektrikli scooter kiralama uygulamaları ve elektrikli scooter kiralama ücretleri sorularının cevaplarını 2023 güncel şekliyle listeledik.

Günlük hayatımızda özellikle İstanbul gibi büyük ve kalabalık şehirlerde scooter kiralama uygulamalarını kullanıyoruz. Bu listemizde “Scooter kiralama uygulamaları neler?”, “Hangi uygulamalardan scooter kiralanabilir?”, “Scooter kiralama ücretleri ne kadar?” gibi sorularınızın cevaplarını vereceğiz. “Elektrikli scooter kiralama: 2023 güncel fiyatlar!” Listemiz sizlerle…

Elektrikli scooter kiralama uygulamaları ve fiyatları!

1- Martı


Türkiye’de mobilite akımını başlatan firmalardan olan Martı scooter, motorsiklet, ortak yolculuk TAG ve elektrikli bisiklet hizmeti vermekte. Martı İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Yalova, Antalya, Eskişehir ve Gaziantep şehirlerinde hizmet vermekte. Martı başlangıç için 1,99 TL açılış ücreti almaktadır. Ardından kullandığınız her 1 dakika için hesabınızdan 1,79 TL tahsis etmektedir.


2- BinBin
 

“Tanısan sende çok sürersin” sloganı ile Türkiye’de mobilite çağına ortak olan BinBin mavi renkli scooterları ile hizmet vermekte. Şirket şu an sadece scooterlarla hizmet vermekte. İstanbul, Adana, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, Kocaeli, Kayseri, Konya, Sakarya, Samsun, Trabzon ve Uşak’ta hizmet vermekte. BinBin başlangıç için 2 TL açılış ücreti almaktadır. Ardından kullandığınız her dakika için hesabınızdan 1,29 TL tahsis etmektedir.

3- HOP!

 

Türkiye dışında globale de hizmet sunan HOP! Türkiye’deki mobilite akımına “hop orada, hop burada” s sloganıyla katıldı. İstanbul, Adana, Ankara, Antalya, Antakya, Bodrum, Bursa, Çanakkale, Diyarbakır, Eskişehir, Fethiye, İskenderun, İzmir, Kayseri, Konya, Marmaris, Mersin, Sivas şehirlerinde hizmet vermekte. HOP! başlangıç için 1.99 TL açılış ücreti almaktadır. Ardından kullandığınız her dakika için hesabınızdan 1,29 TL tahsis etmektedir.


4- Fenix
 

Türkiye pazarına Palm Scooter’ı satın alarak giriş yapan Fenix diğer uygulamalardan farklı olarak başlangıç ücreti talep etmiyor. Kullandığınız dakika başına 1.5 TL tahsis eden Fenix aylık ve yıllık kiralama imkanı da sunuyor. Haftalık 500 TL’ye veya aylık 1000 TL’ye kendinize Fenix scooterlar temin edebilirsiniz.


Elektrikli scooter kullanırken nelere dikkat edilmeli?

  • Elektrikli scooterların birer “insan taşıma taşıtı” olduklarını unutulmamalıdır.
  • Elektrikli scooterlar üzerinde yük taşımacılığı yapılmamalıdır.
  • Aynı anda 1 scooter üzerine iki kişi binmemelidir.
  • Elektrikli scooterları kullanma yaşının 15 olduğu unutulmamalıdır. Trafik polislerinin bu yaş sınırına uymayan kişilere ceza yazma hakkı bulunmaktadır.
  • Yaya güvenliğinin sağlanması için kaldırımlarda kullanılmamalıdır.
  • Scooterları kullanmak için bisiklet yolları veya araç trafiğinin az olduğu şehir içi yollar tercih edilmelidir. Kesinlikle çevre yolu, otoyol gibi alanlarda sürülmemelidir.
  • Scooterlara kesinlikle zarar verilmemelidir. Sizden sonra bir başkasının kullanacağını unutmayın.
  • Kiralama işleminiz bittiğinde yaya ve araç trafiğini kısıtlamayacak bir alana başka kullanıcılarında görebileceği şekilde park edilmelidir.
 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap