Marvel filmlerinin yasağı kalktı
 1. Anasayfa
 2. Sinema

Marvel filmlerinin yasağı kalktı

0

Çin, üç yıldan uzun bir süre sonra Marvel filmlerine yönelik fiili yasağı sona erdirdi.

Çin, Marvel’in kendi çizgi romanlarından uyarlayarak yayımladığı süper kahraman filmlerinin fiili yasağını kaldırdı. 

The Guardian’ın haberine göre, James Cameron’ın “Avatar: The Way of Water” filminin Çin’de gösterime girmesi “Çin’in Hollywood’a ısındığına dair işaret” olarak algılandı. Avatar’ın devam filmi “Avatar: The Way of Water”, Çin’de şimdiye kadar 220 milyon dolar kazandı.

ilk “Black Panther” filmi Çin’de 105 milyon dolar kazanırken, “Ant-Man and the Wasp” aynı yıl 121,2 milyon dolar hasılat elde etti. Ancak 2019’dan bu yana “Black Widow”“Spider-Man: No Way Home”“Eternals”, “Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings”, “Doctor Strange in the Multiverse of Madness” ve “Thor: Love and Thunder” filmlerinin Çin’de vizyona girmesine izin verilmedi.

Çin’de, Şubat ayında gösterime girecek olan “Black Panther: Wakanda Forever” ve “Ant-Man and the Wasp: Quantumania” filmleri, 2019’da gösterime giren “Avengers: End Game” filminden bu yana dünyanın en büyük ikinci sinema pazarında gösterime giren ilk Marvel filmleri olacak.

Çin, 2022 yılında filmin dağıtımcısı Sony’den “Spider-Man: No Way Home” filmindeki fazla “vatansever” bulduğu “Özgürlük Heykeli” sahnesinin çıkarılmasını istedi. Ancak Stüdyo bu talebi reddeti. Ret cevabınının alınması üzerine Çin, filmin gösterime girmesinin reddedildiğni bildirdi. 

Çin, “Doctor Strange in the Multiverse of Madness” filmi ise iki lezbiyen annesi olan bir karakterin yer alması ve Komünist Parti‘yi eleştiren bir gazete olan Epoch Times’ın Çince karakterlerinin bulunması nedeniyle filmin gösterime girmesinin reddedildiğini bildirdi.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir