Dizi ve filmler yetmedi: Netflix imzalı ilk oyun tanıtıldı!
 1. Anasayfa
 2. Oyun

Dizi ve filmler yetmedi: Netflix imzalı ilk oyun tanıtıldı!

0

 

 

Netflix, şirketin kendi bünyesinde geliştirdiği ilk oyunu Oxenfree II: Lost Signals’ı piyasaya sürdü. İşte detaylar:

Netflix, bünyesinde barındırdığı dizi ve filmler ile bu alanda en popüler djital yayın platformlarından bir tanesi. ABD’li şirket uzun süredir kendi dizi ve filmlerini yayınlayarak seyircilere birçok farklı alternatif sunuyor. Şirket şimdi ise oyun alanındaki ilk büyük hamlesini yaptı.

Oxenfree II: Lost Signals, Netflix bünyesinde geliştirilen ilk oyun oldu

Netflix, şirketin kendi bünyesinde geliştirdiği ilk oyunu Oxenfree II: Lost Signals’ı piyasaya sürdü. Şirketin kendi bünyesinde geliştirdiği ilk oyun, Netflix aboneleri tarafından Android ve iOS cihazlar üzerinden oynanabilecek. Yeni oyun aynı zamanda Windows, PlayStation 5, PlayStation 4, Nintendo Switch üzerinden de oynanabilecek.

Netflix’in ilk oyunu sahip olduğu korku teması ile öne çıkıyor. Doğaüstü anlatı odaklı bir oyun olan ve 2016 yılın yayınlanan Oxenfree’nin devamı niteliğinde olan yeni oyun Night School Studio tarafından geliştirilmeye devam ediyor. Netflix, ise oyunlara yönelmesinin önemli bir adımı olarak 2021 yılında Night School Studio’yu satın almıştı.

Oxenfree II, ürkütücü ortamı ve manzaları ile önceki oyunun izinden gidiyor. Arkadaşınızla beraber çeşitli bulmacaları çözmeye devam edeceğiniz oyunda orijinal oyunun temasının bozulmadığını görüyoruz. Ancak serinin ikinci oyununda yeni karakterler ve yeni mekanlar bizleri karşılıyor.

Oyundaki tek korku içeriği sadece ortamlar değil tabi ki. Geçmiş travmalarını ve gelecekteki korkularını size aktaran karakterler gerçekten korkutucu olabiliyor. Her bir karakter hakkında bilgi edinirken, onları uzaklaştırmak veya rahatlatmak ise size düşüyor.

Netflix’in yeni oyunu Oxenfree II: Lost Signals, korku temalı içerikleri seven ve insan psikolojisine meraklı olanlar için oldukça güzel bir seçenek olabilir. Peki siz Netflix’in yeni korku temalı oyunu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir