1. Ana Sayfa
 2. Genel

Microsoft, Windows 11 Sun Valley 2 güncellemesiyle neler sunacak?

Microsoft, Windows 11 Sun Valley 2 güncellemesiyle neler sunacak?
0

 

Microsoft, ilerleyen dönemde Windows 11 için çıkarmayı planladığı ilk büyük güncellemesi üzerinde çalışmaya devam ediyor. Ortaya çıkan bilgilere göre bu yeni sürümün kod adı Sun Valley 2 olacak. Peki bu güncelleme hangi iyileştirmeleri ve değişimleri beraberinde getirecek? İşte detaylar…

Sun Valley 2, Windows 11 kullanıcı deneyimini iyileştirecek

Yılın ilk büyük güncellemesi olacak Sun Valley 2, Windows 11 sürüm 22H2 olarak piyasaya sunulacak. Bu sürümle birlikte Microsoft, işletim sistemini yeniden şekillendirmek istemiyor. Yani çok büyük değişimler beklemememiz gerekiyor.

 

Fakat Microsoft’un, bir dizi iyileştirmeyi kullanıcılara sunacağını biliyoruz. Örneğin, Başlat Menüsü’nün öneriler bölümünde daha fazla uygulama veya aktivite sabitlemenize izin verecek. Bunun gibi ufak, fakat etkili olduğu söylenen dokunuşu, Görev Yöneticisinden Ayarlar’a kadar pek çok yerde görebiliriz.

Yeni güncelleme neler getirecek?

 • Görev Yöneticisi
  • Görev Yöneticisi, Fluent UI ve WinUI tabanlı yeni bir tasarım alacak. Fakat, İşlemler, Performans, Başlangıç ​​uygulamaları, Kullanıcılar, Ayrıntılar ve hizmetler gibi mevcut bilgi ekranlarını koruyacak.
 • Doğal Anlatıcı sesleri
  • Microsoft, Anlatıcı için daha doğal sesler sunacak. Bu, kullanıcıların web’de gezinme, posta okuma ve yazmalarına etki edecek. Ayrıca, indirildikten sonra internet bağlantısına ihtiyaç duymayacak.
 • Yeni açılır tasarım
  • Microsoft, donanım göstergeleri için açılır pencere tasarımı üzerinde çalışıyor. Desteklenen bir uygulamada müzik çalarken Kilit ekranında görünen medya kontrolleri de yeni bir görünüme kavuşacak.
 • Yeni yakalama deneyimi
  • Microsoft, ilgili uygulama simgesini akrilik arka planın üzerine yerleştirerek ek düzenlerde pencereleri yeniden boyutlandırma deneyimini güncelleyecek.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap