Disney+’a Atatürk filmi şoku! Rekor üstüne rekor kırdı
 1. Anasayfa
 2. Sinema

Disney+’a Atatürk filmi şoku! Rekor üstüne rekor kırdı

0

 

Atatürk 1881-1919 filmi Türkiye’nin en çok izlenen 100 yapımından biri oldu. Disney+’ın yayınlamadığı film rekor kırıyor.

Mustafa Kemal Atatürk’ün hayat hikayesini anlatan ”Atatürk 1881-1919” filmi, Türkiye’de büyük ilgi görerek gişe rekorları kırdı. İlk olarak Disney+’ta yayınlanması planlanan film, aşamlı olarak beyaz perdeye geldi. 29 Ekim’de gösterime giren Atatürk 1881-1919‘ün en çok izlenen 100 yapımdan biri olduğu belirtildi.

Atatürk 1881-1919 en çok izlenen 100 film arasında


Aras Bulut İynemli’nin başrolünde yer aldığı Atatürk filmi, sinemaseverler tarafından oldukça beğenildi. BOX Office Türkiye’nin raporlarına göre toplam 1 milyon 591 bin 924 seyirci sayısına ulaştı. Bu da Türkiye’de tüm zamanların en çok izlenen 100 filmi arasına girmeyi başardığı anlamına geliyor.


Atatürk dizisi disney plus netflix amazon

Filmin açılışını 269 bin 113 kişi ile yapmasının ardından, ikinci haftasında 1 milyon, beşinci haftasında ise 1,5 milyon izleyici sayısına ulaştığı ifade edildi. Bu rakamlar ile 2023 yılında Türkiye sinemasında en çok izlenen üçüncü filmi oldu.

Seyirciler tarafından beğenilen fim, Atatürk’ün hayat hikayesine odaklanarak dönemin atmosferini yansıtmaya çalıştı. Mehmet Ada Öztekin’in yönetmenliğinde çekilen Atatürk 1881-1919; Aras Bulut İynemli, Songül Öden, Sarp Akkaya ve Esra Bilgiç gibi önemli oyunculara yer veriyordu.

Öte yandan ikinci Atatürk filminden ilk fragmanın geldiğini de hatırlatalım. Paylaşılan fragmana baktığımızda Çanakkale Savaşı sırasında yaşananların anlatılacağını görüyoruz. İkinci Atatürk filmi, 5 Ocak 2024‘te sinemalarda gösterilecek.


Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? İkinci filmden beklentileriniz neler? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir