Çin’in Ultra Gerçekçi Robotları: Aralarında Steve Jobs ve Einstein Bile Var
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Çin’in Ultra Gerçekçi Robotları: Aralarında Steve Jobs ve Einstein Bile Var

0

Çin’de bir müze, bacaklarında damarlar olan ve derilerinde diken diken tüyler bulunan ultra gerçekçi robotlar geliştiriyor. Üstelik bunların arasında, Albert Einstein ve Steve Jobs’dan ilham alarak modellenen robotlar da bulunuyor.

Çin’deki bir müze, bilim kurgudan ipuçları alarak, bacaklarında damarlar olan ve derilerinde diken diken tüyler bulunan gerçekçi robotlar geliştiriyor. Çin’in Dalian kentindeki EX Gelecek ve Bilim Müzesi, robotları olabildiğince özelleştirilebilir ve gerçekçi hale getirmeyi amaçlayan robot teknolojisinin gelişmiş biçimlerini sergiliyor.

 

Çin devlet bağlantılı medya kanalı CGTN tarafından yayınlanan müzenin araştırma ve tasarım merkezinde yapılan bir geziye göre, müzedeki teknisyenler dinamik 3D robotlar oluşturmak için özellikleri ve uzuvları tarayabiliyor.

YouTube’da yayınlanan bir videoda, bir gazetecinin yüz hatları “kendi androidini kişiselleştirmek” için taranıyor. Vücudunun parçaları daha sonra 3D yazdırılıyor. Video, giyilebilir bir eldiven aracılığıyla 3D baskılı robotik bir uzvun hareketlerini kontrol ettiğini gösteriyor.

Visiting China's 'Westworld' in reality

For more: A museum in northeast #China’s port city of Dalian is trying to make custom-made humanoid robots a reality. In the EX Future and Science Museum, visitors meet famous figures who lived in the 17th century and can visit the R&D center and the assembly line of human-shaped bionic #robots. #technology Subscribe to us on YouTube: Download our APP on Apple Store (iOS): Download our APP on Google Play (Android):

Müzenin başkan yardımcısı Yang Jianguo, CGTN ile yaptığı görüşmede “Deri tıbbi sınıf biyonik silikondan yapılmıştır ve derisinde diken diken tüyler, ayaklarda damarlar ve avuç içi çizgileri var – hepsi çok gerçekçi” diyor.

Kaynakhttps://www.businessinsider.nl/take-a-look-inside-chinas-westworld-a-museum-thats-making-customizable-humanoid-robots-with-goosebumps-and-veins/.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir