Aynı Telefonda Aynı Anda Birden Fazla WhatsApp Hesabı Açılabilecek
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

Aynı Telefonda Aynı Anda Birden Fazla WhatsApp Hesabı Açılabilecek

0


WhatsApp için çoklu hesap desteği özelliği üzerinde çalışıldığı ortaya çıkmıştı. Bu özellik, WhatsApp uygulamasında birden çok hesabın tanımlanabilmesini sağlayacak. Artık beta kullanıcılarında kullanılabilir oldu.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, pek çok kullanıcıya rahat bir nefes aldıracak gibi görünüyor. Zira uygulamanın Business 2.23.13.5 kodlu Android beta sürümünde tespit edilen geliştirme aşamasındaki bir özellik, WhatsApp’a yakın bir gelecekte çoklu hesap desteği geleceğini gözler önüne seriyor. Bu özellik, birden çok numara kullanan ve haliyle birden çok WhatsApp hesabına ihtiyaç duyan kullanıcıların işini kolaylaştıracak.

Akıllı telefonlar uzunca bir süredir çift SIM desteğine sahipler. Bu da aynı cihazda iki farklı numaranın kullanılabileceği anlamına geliyor. Ancak WhatsApp, bu noktada çok önemli bir eksiğe sahipti. Öyle ki bir akıllı telefonda ikinci bir WhatsApp hesabını aynı uygulamada aktif etmenin bir yolu yoktu. Çoklu hesap desteği bu durumu değiştirecek. Kullanıcılar artık, tek bir WhatsApp uygulamasında birden çok hesabı kullanabilecekler.

GÜNCELLEME: Özellik, beta kullanıcıları için kullanılabilir oldu:

WhatsApp’ın aynı cihazda birden fazla hesap kullanımını mümkün kılan özelliği, Android kullanıcıları için yayınlanan yeni beta güncellemesiyle birlikte kullanılabilir oldu.

Özellikten faydalanmak isteyenler, Google Play Beta Programı’na kayıtlı kullanıcılar için yayınlanan 2.23.17.8 sürümünü indirebilirler.

WhatsApp’ın yeni özelliği işte böyle görünecek

WhatsApp çoklu hesap desteği

Yukarıdaki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz üzere, özellik kullanılabilir olduğunda, kullanıcıların hangi hesabı kullanmak istediklerini gösteren bir seçenek bölümü ile karşılaşacağız. Kullanıcı, bu seçenek bölümü ile istediği telefon numarasındaki WhatsApp hesabına geçiş yapacak. Hesaplar arası geçiş sırasında, hesaplardaki mesajların korunmaya devam edeceğini söyleyelim.

WABetaInfo, bu yeni özelliği WhatsApp’ın Business sürümünde tespit etti. Ancak bu demek değil ki WhatsApp’ın normal sürümü bu özellikten faydalanmayacak. Muhtemelen her iki sürümde de bu özellik bulunacak. Neticede şirket hattı kullanan herkes işletme hesabına sahip değil. Bu durum, geliştirici ekibin gözünden kaçmayacaktır. Bu arada; özelliğin ne zaman kullanılabilir olacağına ilişkin hiçbir bilgi sahibi olmadığımızı belirtelim.


 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir