Oppo ve OnePlus’tan dev ortaklık!
 1. Anasayfa
 2. Sektörel

Oppo ve OnePlus’tan dev ortaklık!

0

BBK Electronics’in alt kuruluşu Oppo ve OnePlus, aynı çatı altındaki çalışmalarını resmiyete dökerek ortaklık yoluna gidiyor.

Akıllı telefon dünyasının son dönemdeki hızlı isimlerinden Oppo, 2022 yılını oldukça verimli geçirmişti. Şirket, planladığı ortaklıklarla bu yılı gücüne güç katarak bitirmek istiyor. Bu bağlamda atağa geçen Oppo, önemli bir ortaklığı daha duyurdu.

Oppo ve OnePlus 1,43 milyar dolarlık yatırım anlaşmasına vardı

OnePlus 9 yıllık serüvenini Cumartesi günü gerçekleştirdiği bir etkinlikle kutladı. Etkinlikteki en önemli haberlerden birisi de Oppo’nun gerçekleştirdiği yatırım oldu. Oppo’nun OnePlus’a önümüzdeki üç yıl içinde kademeli olarak 1,43 milyar dolarlık yatırım yapacak.

Yeni “çift marka” stratejisi, bir anlamda OnePlus’ın amiral gemisi modellerine yarayacak. Ortaklıkla birlikte OnePlus ürünleri Oppo servis merkezlerinde onarım hizmetlerinden faydalanabilecek. Ortaklığın ilk adımları Çin’de atılacak. Öte yandan bu anlaşma Oppo’nun son günlede gerçekleştirdiği tek anlaşma değil.

Bu yılki çıkışını sürdüren Oppo, bir başka Çinli şirket Huawei ile 5G, WiFi, ses ve video kodeklerini kapsayan bir anlaşma yoluna gitti. Huawei ve Oppo, bu konulardaki bilgi birikimlerini birbirlerine sunacaklarına dair çapraz lisans anlaşması imzaladıklarını duyurdu.

Anlaşmanın şartlarına göre Huawei, Oppo’ya bağlantı teknik bilgisi sağlayacak. Öte yandan Oppo’nun yüksek kaliteli ses ve video tüketici elektroniği alanlarında uzun bir tecrübesi bulunuyor. Huawei de anlaşma ile birlikte bu tecrübeden yararlanacak.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir