Harry Potter Serisi Yeniden Çekilecek! Ama Bu Sefer 7 Sezonluk Bir ‘Dizi’ Olarak…
  1. Ana Sayfa
  2. Sinema

Harry Potter Serisi Yeniden Çekilecek! Ama Bu Sefer 7 Sezonluk Bir ‘Dizi’ Olarak…

0

Bloomberg tarafından paylaşılan habere göre Harry Potter serisi, uzun soluklu bir diziyle en baştan tasarlanacak. Dizi, JK Rowling’in orijinal filmleri oluşturan 7 kitabını temel alacak.

JK Rowling’in yedi kitabının uyarlanmasıyla hayatımıza katılan Harry Potter film serisi, bugün büyük haberlerle gündeme geldi. Bloomberg’in ‘konuya yakın iki kaynaktan’ elde ettiği bilgiye göre Warner Bros. Discovery, kitaplara dayanan yeni bir yapım için anlaşma imzalamak üzere.

Paylaşılan detaylara göre yeni Harry Potter yapımı, çevrimiçi platformlarda yayınlanacak bir dizi olacak. Dizinin her bir sezonu, JK Rowling’in yedi kitabından birini baz alacak. Bir diğer deyişle orijinal seri, yeni diziyle yeniden canlandırılacak.

JK Rowling de diziyi yönetenlerden biri olacak:

harry potter

Kaynakların aktardıkları diğer bilgilere göre yazar JK Rowling, dizinin kitaba sadık kalması için geliştirilme sürecinde rol üstlenecek. Fakat dizinin ana yaratıcıları arasında yer almayacak.

Dizi HBO Max’te yayınlanacak: Üstelik Harry Potter gibi birkaç örnek daha görebiliriz!

harry potter

Ne yazık ki Harry Potter dizisi ile ilgili elde edilen bilgiler bu noktaya kadar sınırlı durumda. Dizideki kadro, sezonların kaç bölümden oluşacağı gibi detaylar ancak anlaşma tamamlandıktan sonra belli olabilir.

Öte yandan Harry Potter dizisi, elde edilen bilgilere göre buzdağının görünen kısmı bile olabilir. Zira Warner Bros.’un önümüzdeki günlerde HBO Max için yeni bir yayın stratejisi duyurması bekleniyor. Bu stratejinin temel noktalarından biri ise halihazırda tanıdığımız karakterleri yeniden canlandırmak olacak.

Tabii bu karakterlerin hangileri olacağını söylemek şu an için mümkün değil. İddialar hakkında Warner Bros. tarafından da henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Kaynak: https://www.bloomberg.com/news/articles/2023-04-03/warner-bros-nears-deal-for-a-new-harry-potter-television-series

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap