Blogger, Head kodu Html şablonunda nerededir (Videolu anlatım)
 1. Anasayfa
 2. Blogger

Blogger, Head kodu Html şablonunda nerededir (Videolu anlatım)

0

Blogger HTML şablonunda çoğu zaman aradığımız kodları bulamayız.Veya bu kodları nasıl bulmamız gerekiyor gibi soruların cevabını aşağıda yayınladığımız videoyu izleyerek çözümleyebilirsiniz.

Bloglarımızda bir eklenti eklemek için adeda yarışır hale geldik.Buda çok doğal. Her yeniliğin görsel güzellikleri var.Ancak unutmamamız gereken bir konuda blogunuza ekleyeceğiniz eklentinin blogunuzun hızını yavaşlatmamasıdır. Açılış hızı yavaşlayan bir sitenin,blogun arama motorlarınca taranmayacağını ve dizine eklenmeyeceğini bilmemizde fayda var.

Google aramalarında (SEO) blogunuz çıkmıyorsa, eklentilerin çok olması ve blog açılış hızının yavaşlaması örümceklerin blogunuzu endexlemeden terk etmelerine neden olan bir sebeb olma ihtimali vardır.
Şimdi gerçek konumuza dönelim ve Blogunuzun html şablonuna ekleyeceğiniz kodları ne şekilde aramamız gerektiği konusunu videolu olarak izleyelim. Yapılan yorumlardan anladığım kadarı ile resimlide olsa bazı yazı içerikleri anlaşılamıyor.

3 Aylık bir ayrılıktan sonra geri döndüm. Yazı yorumlarını incelediğimde bu yazılara artık konuyu anlatan videolarında eklenmesi gerektiği kararını aldım. Önümüzdeki dönemde mümkün olduğunca yazılarımı videolu anlatımlarla takviye edeceğim. Çok kişiye faydalı olacağı kanısındayım.Şimdiden bana yön veren yorum yazan herkese teşekkür ederim.

İlk konumuzu seçtik HTML Şablonumuzda açılış kodu ile < /head> kapanış kodlarının bulunmasında.

 

Tema >Özelleştir Oka tıkla >HTML’yi düzenle > Kodların içinde herhangi bir yere tıklayın ve CTRL + F arama fonksiyonuna basın ve aramamız gereken

</head> etiketini bu arama kutusuna yapıştır. Şablon içinde karartılmış bir şekilde karşımıza çıkacaktır.Aynı işlemi </head> etiketinde uygulayacağız.

Not: Şablon HTML yorumlaması işaretli olduğundan etiket arasında (/) işareti ayrılmıştır.
Arama yaparken aramalarının kapalı ,tırnakların yerinde olmasına dikkat edin.Yoksa aradığınızı bulamayabilirsiniz.Açılış ve kapanış kodları olmadan blogunuzun çalışamayacağını unutmayın.Kesinlikle bu kodlar vardır.Bazı arkadaşların bu kodları bulamamasının nedeni kodların açık yada tırnakların ayrık olmasındandır.

Yukarıda anlattığımız içeriğimizin videosunu izleyelim

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir