Instagram’a Kullanıcıları Sevindirecek İki Yeni Müzik Özelliği Geliyor
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal medya

Instagram’a Kullanıcıları Sevindirecek İki Yeni Müzik Özelliği Geliyor

0

Instagram’a iki adet yeni müzik özelliğinin geleceği açıklandı. Kullanıcılar, çoklu fotoğraf paylaşımlarına müzik ekleyebilecek. Ayrıca henüz ne zaman geleceği belli olmayan bir özellik de “Notlar”a müzik koymaya olanak tanıyacak.

Instagram’a, platformda paylaşım yaparken müzik kullanmayı sevenlerin hoşuna gidecek bazı iki özelliğin geleceği açıklandı. Meta CEO’su Mark Zuckerberg, bu özelliklerin birden çok fotoğrafı içeren gönderiler ve “Notlar” kısmıyla alakalı olduğunu belirtti.

Özelliklerden biri, birden çok fotoğrafa sahip gönderilere müzik eklemek olacak. Bu özellik aslında birkaç ülkede vardı; ancak bugün daha geniş çapta çıkış yapacağı duyuruldu.

Çoklu fotoğraflarda şarkıların daha uzun bölümleri kullanılabilecek

Şu anda Instagram’da paylaşılan fotoğraflara platformun kütüphanesinde bulunan şarkılardan müzik eklenebiliyor. Kullanıcılar, fotoğraflarının bir mesaj vermesini veya daha güzel olmasını sağlamak için özellikten yararlanıyor. Ancak mevcut durumda yalnızca şarkıların çok küçük bir kısmını kullanmak mümkün. Bu da insanların fotoğrafa uygun doğru sözlerin veya müzikal kısmın seçilmesi için uğraşması gerektiği anlamına geliyor.

Çoklu fotoğraf paylaşımlarına müzik eklemeyi sağlayan yeni özellik, bu sorunu bir nevi çözecek. Bu şekilde de artık şarkıların daha uzun bir bölümünü fotoğraflara eklemek ve seçilen şarkıya uygun birden fazla fotoğraf paylaşmak mümkün hâle gelecek.

Notlar’a müzik eklemenizi sağlayacak bir özellik de yolda

Bunların yanı sıra Zuckerberg, Instagram’a yakın zamanda gelen “Notlar” kısmına da müzik eklemeyi sağlayacak bir özelliğin test edildiğini ifade etti. Durum güncellemesi gibi çalışan ve 24 saatte kaybolan “Notlar”, mesajlar kısmında yer alıyor ve ne düşündüğünüzü takipçilerinizle paylaşmanızı sağlıyordu.

Yeni açıklama da insanların, düşüncelerini ruh hallerine uygun müziklerle birleştirerek paylaşabileceğini gösterdi. Notlar’a müzik ekleme özelliğinin ne zaman kullanıma sunulacağı konusunda ise herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap