Apple Store’da dev soygun: 100 bin dolarlık iPhone çalındı
 1. Anasayfa
 2. Mobil

Apple Store’da dev soygun: 100 bin dolarlık iPhone çalındı

0

ABD’de yeni bir Apple Store soygun girişimi yaşandı. 100 bin dolarlık ürünü çalan hırsızlar, hala aranıyor.

Teknoloji devi Apple’ın ABD’deki bir mağazası soyuldu. Ohio’da gerçekleştiği belirtilen soygunda 100 bin dolarlık Apple ürününün çalındığı bildirildi. Sabah saatlerinde Apple Store’da yaşanan bu hırsızlık girişimine polis tarafından inceleme başlatıldı.

Apple Store soygununda neler çalındı?


ABD’nin Ohio eyaletindeki bir grup hırsız, 23 Ocak’ta Apple Store’a saldırdı. Beavercreek’te bulunduğu aktarılan Apple mağazasına giren hırsızların 100 bin doların üzerinde Apple ürünü çaldığı aktarıldı. Suç, sabah 5:40 civarında meydana geldi. Mağazaya saldıran grubun üç kişi olduğu ve kaçmayı başardığı belirtildi.

Beavercreek Polis Departmanı, çalınan Apple cihazlarını takip etmek için GPS’ten faydalandı. Ürünlerin uyarı özelliklerini etkinleştiren ekipler, yol üzerinde bırakılan cihazların çoğunu kurtardı. Buna rağmen, suçla ilgili olarak kimse yakalanmış değil. Beavercreek polisi, hırsızları aramaya devam ediyor. Bölgedeki kamera kayıtlarının da izleneceği bildirildi.

Beavercreek’teki Apple Store, geniş ürün yelpazesi ve destek hizmetleriyle hem yerel sakinler hem de turistler için popüler bir mağaza. Hırsızlık girişimi sabah saatlerinde gerçekleştiğinden dolayı maddi kayıp dışında herhangi bir olay yaşanmadı.

Apple Store’un hırsızlığa uğraması son zamanlarda yaygın bir olay haline geldi. Ancak bu suçların genellikle erken saatlerde gerçekleştiği ve hırsızların ekip olarak çalıştığı belirtildi. Bu, Apple mağazaların savunmasız olduğunu ve ek güvenlik önlemlerinin alınması gerektiğini gösteriyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtmeyi ihmal etmeyin.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir