Windows 11’in yenilenmiş Dosya Gezgini ortaya çıktı!
 1. Anasayfa
 2. Windows

Windows 11’in yenilenmiş Dosya Gezgini ortaya çıktı!

0

Ortaya atılan iddialara göre Microsoft, Windows 11’de yeni bir Dosya Gezgini tasarımı üzerinde çalışıyor. İşte yeni görünüm…

Microsoft tarafından 2021 yılında piyasaya sürülen Windows 11, çıkışından itibaren birçok hata nedeniyle eleştiri yağmuruna tutuldu. İşletim sistemindeki sorunların büyük çoğunluğunu çözüme kavuşturan şirketin şimdi ise Windows 11’deki Dosya Gezgini üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Windows 11 ile Dosya Gezgini yenileniyor!


Microsoft, son zamanlarda Windows 11 uygulamalarının görünümleri üzerinde çalışıyor. Öyle ki geçtiğimiz günlerde Not Defteri için sekme özelliğini test amacıyla Insider kullanıcılarına sunan şirketin, şimdi de Dosya Gezginini baştan aşağı yenilemek üzere çalıştığı ortaya çıktı.

Windows Central tarafından paylaşılan yenilenmiş Dosya Gezgine baktığımızda, sol taraftaki menüde ve arama kutusunda bir takım tasarım iyileştirmeleri görüyoruz. Öte yandan, menüdeki sayfaların ikonlarında da değişiklik olduğunu söyleyebiliriz.Ayrıca Dosya Gezginini daha da zengin göstermek için Galeri adında bir bölüm eklenecek. Burada, görsellerin önizlemeleri yer alacak ve imleci fotoğrafın üstüne getirdiğinizde büyüyecek. Böylece görseli açmadan kolayca yakından görebilmek mümkün olacak.

 

Bir diğer özellik ise macOS’taki Finder uygulamasına oldukça benziyor. Dosya ve klasörleri, anahtar kelime ve renklerine göre ayırabileceksiniz. Böylelikle daha iyileştirilmiş ve hoş bir görünüm elde edilecek. Aradığınız dosyayı daha kolay bulabileceksiniz.

Microsoft’un yenilenmiş Dosya Gezginini 2023 yılı içerisinde kullanıma sunması bekleniyor. 23H2 sürümü ile gelebilir. Şirket tüm yeni özellikleri birden fazla güncellemeye yayarak da yayınlayabilir. Windows 8’den bu yana ilk büyük Dosya Gezgini güncellemesi, Windows 11 ile yayınlandı.

Peki sizler Windows 11’deki yenilenmiş Dosya Gezgini hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir