Android için büyük yenilik yolda: Uydu bağlantısı geliyor…
  1. Ana Sayfa
  2. Android

Android için büyük yenilik yolda: Uydu bağlantısı geliyor…

0

Android’in gelecekteki sürümleri, büyük bir yeniliğe imza atarak doğrudan uydu bağlantısını destekleyebilir.

Hücresel ağa bağımlı olmadan internet bağlantısı kurmak, gelecekte Android kullanıcıları için mümkün olabilir. Google’ın kıdemli başkan yardımcısı Hiroshi Lockheimer, Twitter’da gelecekteki Android sürümlerinin doğrudan uydu bağlantılarını destekleyebileceğini açıkladı.

Lockheimar bunun dışında daha fazla bilgi vermedi. Ancak sözünü ettiği gelecek Android sürümünün 14 olduğu düşünülüyor. Cep telefonlarının doğrudan uydu bağlantısı kurabilmesi için donanımlarının da bunu desteklemesi gerekiyor ve giriş seviyesi Android cihazlarda bu mümkün değil. Ancak Samsung gibi büyük firmaların amiral gemisi modellerine uydu bağlantı seçeneğini gözünü kırpmadan ekleyeceği düşünülüyor.

Doğrudan uydu bağlantısı, hücresel ağın kapsayamadığı bölgelerde iletişim kurmak ve acil durumlarda Dünya’nın her yerinden mesaj gönderebilmek gibi çok faydalı seçenekler sunacak.

Aynı söylentilerin, yeni nesil iPhone 14 ve bazı Apple Watch modelleri için de ortaya atıldığını hatırlatalım….

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap