1. Ana Sayfa
  2. Genel

Microsoft, Windows 11’de reklam göstermeyi planlıyor: Testler başladı

Microsoft, Windows 11’de reklam göstermeyi planlıyor: Testler başladı
0

Windows 11 işletim sistemini geliştirmeye devam eden Microsoft bu kez kullanıcıların pek de hoşuna gitmeyecek bir özelliği test etmeye başladı. Şirket son sürümde Dosya Gezgini’ne reklam ekledi.

Microsoft en yeni işletim sistemi olan Windows 11‘i aktif olarak geliştirmeye devam ediyor. Şirketin yaptığı eklemeler genel olarak kullanıcılar tarafından olumlu karşılansa da bazıları can sıkıcı olabiliyor.
 
Microsoft bu kez Windows 11’deki Dosya Gezgini‘nde reklam gösterimini test ediyor. Windows Insider programının üyeleri tarafından fark edilen reklamlar, işletim sisteminin en son test sürümüne entegre edilmiş durumda.
 

Ücretli bir üründe reklam hoş karşılanmayabilir

Ekran görüntüsünden de görebileceğiniz üzere Dosya Gezgini penceresinin üst kısmında, ince şerit şeklinde bir reklam var. Söz konusu alanda Microsoft’un kendi ürününün reklamını yaptığını görüyoruz. İlerde üçüncü taraf şirketlerin reklamları da gösterilebilir. Yazılım devi benzer bir uygulamayı daha önce de yapmıştı (bkz: aşağıda)

 

 

Kaynak:https://www.bleepingcomputer.com/news/microsoft/microsoft-is-testing-ads-in-the-windows-11-file-explorer/.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap