Android cihazlar için en iyi 10 yapay zeka uygulaması!
 1. Anasayfa
 2. Yapay zeka

Android cihazlar için en iyi 10 yapay zeka uygulaması!

0

Android cihazlarda kullanabileceğiniz en iyi yapay zeka uygulamalarını bir araya getirdik. İşte detaylar ve listemiz…


ChatGPT sosyal medya platformlarında trend haline geldiğinde, birçok teknoloji şirketi uygulamalarında ve uygulama içi hizmetlerinde yapay zeka destekli yeni özellikler sunmaya başladı. Yapay zeka araçları, üretkenliği arttırmaları ve daha kısa zamanda daha çok iş yaptıkları için kullanıcılar tarafından oldukça seviliyorlar. İşte sizler için hazırladığımız Android cihazlar için en iyi 10 yapay zeka uygulaması listesi…

Android için en iyi 10 yapay zeka uygulaması [2023]


Google Play Store’da Android için yapay zeka destekli yüzlerce uygulama bulunmaktadır. Uygulamaların çoğu ücretsiz ve sadece üye olarak kullanabilirsiniz. Bu nedenle daha fazla zaman kaybetmeden Android için en iyi AI uygulamalarının listesine geçelim.

1. ChatGPT


Öncelikle bir klasikle başlayalım istedik. ChatGPT’yi bilmeyen en azından adını bir kez bile olsa duymamış olan yoktur muhtemelen. ChatGPT artık Google Play Store’da erişilebilir halde. Ücretsiz sürümüne ek olarak satın alacağınız ChatGPT Plus sayesinde mobil cihazlarda GPT-4’ün gücünü görebilirsiniz. İndirmek için buraya tıklayın.


2. ChatOn


Aslında ChatGPT’den çok daha önce piyasaya sürüldü fakat onun kadar popüler olamadı diyebiliriz. ChatGPT rakibi olan ChatOn size yanıtları sağlamak için aynı ChatGPT ile aynı yapay zekayı kullanıyor; bu nedenle ondan alışılmışın dışında yanıtlar beklemeyin. Yani bir nevi aynı cevaplar farklı insanlar diyerek durumu romantikleştirebiliriz. İndirmek için buraya tıklayın.

3. Bing AI


Microsoft’un yeni Bing uygulaması size GPT-4’ün işlevselliğini ücretsiz olarak sağlamak için OpenAI ile işbirliği yaptı. Microsoft hesabınız varsa BING AI sohbetine erişebilir ve GPT-4’ün gücünden yararlanabilirsiniz. Bing AI’nın ücretsiz bir ChatGPT hesabına göre oldukça fazla özelliği size sunar. Resim oluşturucu, metin oluşturucu gibi birçok özelliği olsa da kusurları da yok değil. Kendisi bir salyangoz misali oldukça yavaş çalışıyor. Andorid sürümünü indirmek için buraya tıklayın.

 

4. Replika


Replika, yapay zeka tarafından desteklenen ilk chatbot yardımcılarından biridir. Uygulama, Replika adını verdiği bir 3D karakter oluşturmanızı sizden ister. Daha sonra bu karakter ile bir arkadaş gibi iletişim kurmanızı sağlar. Onunla ne kadar çok sohbet ederseniz, kişiliğini ve anılarını sizinle birlikte o kadar geliştirir. Kısacası kendinize ait yeni bir arkadaş oluşturmak için Replika’ya başvurun! İndirmek için buraya tıklayın.

5. Lensa


Lensa AI, bugün kullanabileceğiniz Android için en iyi AI uygulamalarından biridir. Temel olarak, AI yetenekleri ile öne çıkan bir fotoğraf düzenleyici olan Lensa sayesinde fotoğraflarınızda nesneleri tanıyabilir, arka planları kaldırabilir ve onlara filtreler uygulayabilirsiniz. Bunlara ek olarak sayısız özelliği olan Lensa ayrıca fotoğraflarınızdan avatar oluşturma yeteneğine de sahip. İndirmek için buraya tıklayın.

 

6. WOMBO Dream


Bu, Android için kelimelerinizi fotoğraflara ve güzel tasarlanmış dijital sanat eserlerine dönüştüren bir AI sanat oluşturma uygulamasıdır. Hatta görüntülerden sanat yaratma seçeneğiniz de var; isteminiz için görsel bir temel olarak bir resimle başlayabilirsiniz. Dolayısıyla, AI görüntüleri oluşturmak için bir Android uygulaması arıyorsanız, WOMBO Dream en iyi seçiminiz olabilir. İndirmek için buraya tıklayın.

7. Socratic by Google


Eğer öğrenciyseniz Socratic tam size göre. Ödevlerinizi ve sınavlarınıza yardımcı olan Socratic by Google attığınız soruları çözmenize ve konuları anlamanıza yardımcı oluyor. Öğrenciler için tasarlanan uygulama ücretsiz olmasının yanı sıra oldukça kolay bir arayüze de sahip. İndirmek için buraya tıklayın.

 

8. Speakify AI


Android için AI tabanlı bir dil öğrenme uygulaması istiyorsanız, Speakify AI akla gelecek olan ilk uygulamadır. Temel olarak size, İngilizce öğrenme sürecini eğlence dolu hale getiren yapay zeka destekli bir İngilizce eğitmeni getiriyor. Speakify AI ile ilgili ilginç olan şey, sizinle İngilizce iletişim kurması ve sonuç olarak aksanınızı ve telaffuzunuzu geliştirmesidir. Ayrıca, dilin uzun süreli kalıcılığını sağlamak için bilime dayalı öğretim yöntemlerini kullanır. İndirmek için buraya tıklayın.

9. Youper


Psikolojik sorunlarla mücadele ediyorsanız ve biraz desteğe ihtiyacınız varsa, hemen yüklemeniz gereken uygulama Youper’dır. Bu, CBT konsepti üzerinde çalışan, Android için yapay zeka destekli bir akıl ve ruh sağlığı uygulamasıdır. Bilişsel Davranışçı Terapi teknikleri ile uygulama kaygı, stres ve diğer durumlarınızı azaltmada etkili olur. İndirmek için buraya tıklayın.

 

10. Perplexity


Perplexity AI, ChatGPT’nin en iyi yarışmacılarından biridir. Perplexity AI’nin işlevselliği ChatGPT’ye çok benzer, ancak daha güçlü ve güvenilirdir. Güvenilirliğinin arkasındaki sebep, cevaplarında sunduğu bilgilere kaynak sağlamak için web’e erişmesidir. Perplexity AI’yi ChatGPT’den üstün kılan da budur. Ayrıca ses desteği, sohbet geçmişini kaydetme vb. diğer kullanışlı özelliklere de sahip olursunuz. Bu nedenle, ChatGPT’den daha güçlü bir şey deneyimlemek istiyorsanız Perplexity AI’yi deneyin. İndirmek için buraya tıklayın.

Peki siz “Android cihazlar için en iyi 10 yapay zeka uygulaması!” listesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir