USOM, Chrome güvenlik açığı için uyardı! Bu güncellemeyi hemen kurun
 1. Anasayfa
 2. Google Chrome

USOM, Chrome güvenlik açığı için uyardı! Bu güncellemeyi hemen kurun

0

USOM, Google Chrome güvenlik açığı için uyarı yayınladı. Google’ın paylaştığı son güncellemeyi hemen kurmalısınız.

Google Chrome yıllardır en popüler tarayıcı olarak liderliğini sürdürüyor. Bu durum siber saldırıların hedefinde kalmasına yol açıyor. Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi (USOM) ise Google tarafından yayınlanan yeni Chrome güncellemesini kurmanızı tavsiye ediyor.

Dört kritik Chrome güvenlik açığı için güncelleme yayınlandı


Google Windows, Mac ve Linux için Chrome 124.0.6367.78 sürümünü yayınlandı. Kararlı sürüm olarak paylaşılan bu güncelleme kapsamında dört kritik güvenlik açığı giderildi. Google’a ek olarak, USOM’dan da konuyla ilgili uyarı geldi.


Google’ın açıklamasına göre bu güncelleme, farklı alanlarda yer alan güvenlik hatalarını gideriyor. En kritik açık (CVE-2024-4058), OpenGL için kullanılan ANGLE kütüphanesinde yaşandı. Google, hatayı bildiren araştırmacıya 16 bin dolar ödül verdiğini de söyledi.

Öte yandan CVE-2024-4059 ve CVE-2024-4060 olarak takip edilen yüksek önem derecesine sahip iki sorunun da giderildiği belirtildi. Google tarafından yayınlanan son kararlı güncelleme, bu hataların kapatılmasını sağlıyor.

Google ayrıca denetim, fuzzing (bir tür yazılım test etme metodu) ve çeşitli girişimler yoluyla Chrome’daki sorunları araştırmaya devam ettiğini söyledi. Bazı hataların belirli kullanıcıları etkilediğini söylese de, dört güvenlik açığın hiçbir kullanıcıyı tehlikeye atmadığını ifade etti.

Konuyla ilgili olarak USOM, “Kullanıcı ve sistem yöneticilerine Google tarafından yayınlanan Chrome Güncellemeleri’ni incelemelerini ve gerekli güncellemeleri yapmalarını tavsiye ediyoruz” dedi.

 
Chrome 124.0.6367.78 sürümü, geçtiğimiz günlerden bu yana tüm masaüstü işletim sistemlerine sunulmuş durumda. Mobil uygulamaların bu açıklardan etkilenmediğini belirtelim.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir