Windows 11’in görev çubuğu için sürpriz bir yenilik yolda olabilir
 1. Anasayfa
 2. Windows

Windows 11’in görev çubuğu için sürpriz bir yenilik yolda olabilir

0

Yeni keşfedilen kod parçaları, Microsoft’un Windows 11 görev çubuğu için sürpriz bir yeniliği hayata geçirebileceğini gösteriyor.

Görünüşe göre Microsoft, kullanıcılara daha fazla görev çubuğu özelleştirme özelliği sunmaya hazırlanıyor. Windows 11 yapı 25300‘de (en son Geliştirici sürümü) keşfedilen yeni kod satırları, görev çubuğu saatini ve tarihini açıp kapamanıza izin verebilecek seçeneklere işaret ediyor:Görev çubuğu saatini gizle.
Sistem çubuğunda saat ve tarihi gizle.


Görev çubuğunuzun köşesindeki saat ve tarih bilginizi gizlemek için bunu açın.

Ancak, bu satırlarının varlığının, Microsoft’un görev çubuğu saatini devre dışı bırakma özelliğini sunmak üzere olduğu anlamına gelmediğini belirtmekte fayda var. Zira bu özelliği kararlı sürümlerde görmeden kesin bir şey söylemek doğru olmaz.

Yine de, Microsoft’un Wi-Fi, ses ve pil göstergelerini ayırmak isteyen veya görev çubuğunu ekranın üstüne yerleştirmek isteyen Windows 11 kullanıcılarını görmezden gelirken böyle bir seçenek eklemeyi düşünmesinin kesinlikle ilginç olduğunu söyleyebiliriz.

Görev çubuğundaki tarih ve saat, Windows 11’in yakında etkinleştirmenize veya devre dışı bırakmanıza izin verebileceği tek kısım gibi de gözükmüyor. Önümüzdeki ay piyasaya sürülmesi beklenen Moment 2 güncellemesi, daha akıcı ve minimal bir görünüm için taşma menüsünü kapatma seçeneğiyle birlikte yeniden tasarlanmış bir bildirim alanı getirecek.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir