Ağız İçine Yerleştirilerek Dille Kontrol Edilen Bluetooth Mouse Geliştirildi
 1. Anasayfa
 2. Yazılım veDonanım

Ağız İçine Yerleştirilerek Dille Kontrol Edilen Bluetooth Mouse Geliştirildi

0

Kulağa biraz garip gelse de geliştirilen bu mouse, özellikle felç, uzuv kaybı gibi durumlarla mücadele eden insanlar için faydalı olacak gibi görünüyor.

Ağıza yerleştirilerek cihazların kontrol edilmesini sağlayan bir ara birim fikri birkaç yıldır gündemde olan ve üzerine araştırmalar yürütülen bir konu. Bu süreci tamamlayarak nihai bir ürün haline getiren ise Augmental Technologies isimli bir şirket oldu.

Ürün özellikle felç ve türevi rahatsızlıklar sonucu telefon ve bilgisayar gibi cihazları elleri ile kontrol etmede sorun yaşayan bireyleri hedef alıyor. Ağıza yerleştirilerek neredeyse tamamen görünmez olan bu ara birime şirket ‘Mouthpad’ adını vermiş.

Bağlantı bluetooth ile, kontrol dil ile gerçekleştiriliyor

Mouthpad, basınca duyarlı bir yüzeye sahip ve damağa yerleştiriliyor. Gezinme ve tıklama ise gerçek zamanlı olarak takip edilen dil hareketleri ile gerçekleştiriliyor.

Herhangi bir yazılımsal kuruluma ihtiyaç duymayan Mouthpad, kutusundan çıkar çıkmaz bluetooth bağlantısı ile tüm cihazlara bağlantı sağlıyor. Dental sağlık ürünlerinde de kullanılan ve herhangi bir risk içermeyen özel materyaller ile üretilen Mouthpad, MacOS, iOS, Windows, Linux ve Android işletim sistemleriyle uyumlu çalışıyor. Cihaz kutusunda 2 saat içinde şarj oluyor ve 5 saate kadar kullanım sunuyor. 

Henüz satışları başlamayan ürünü deneyimlemek isteyenlerin, bekleme listesine kaydolması gerekiyor. Fiyat bilgisi ise henüz paylaşılmış değil.

 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir